9 ја следат оваа компанија


Кругер - Мултивитамин шумливи таблети без шеќер

85 ден.

Опис

Додаток во исхраната со 10 есенцијални витамини со вкус на портокал, за задоволување на дневните потреби на витамини. Идеално за периоди на интензивен физички и ментален напор.

Неизбалансираната исхрана може да доведе до недостатоци на одредени хранливи материи кои не можат да бидат произведени од човечкиот организам, а оние што телото може да ги произведе не може секогаш да се синтетизираат во доволни количини. Затоа, есенцијалните витамини мора редовно да се внесуваат преку исхраната. Одредени групи, особено адолесценти, спортисти, бремени жени и доилки, постари лица и пушачи, може да имаат повисоки потреби на витамини.

Препорачана дневна доза: Една шумлива таблета дневно растворена во чаша вода (200мл).
Препорачаната дневна доза не треба да се надминува.

Состав: Витамин Б1 (1.4mg), Витамин Б2 (1.6mg), Витамин Б6 (2mg), Витамин Б12 (1µg), Ниацин (18mg), Фолна киселина (200µg), Биотин (150µg), Пантотенска киселина (6mg), Витамин Ц (60mg), Витамин E (10mg).

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи во Македонија, за нарачки над 2000 денари
 • Бесплатна испорака во Скопје на сите нивни производи 
 • За нарачки на производи надвор од Скопје под 2000 денари се доплаќа 165 денари
 • Време потребно за достава во Скопје: 1-3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 022774101
 • Види ја продавницата на "Геопром" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Геопром е прва приватна компанија во Македонија, сертифицирана (ISO 9001:2015 / HACCP) со капацитети од високо стандардизирана опрема за производство на додатоци во исхраната како што се нашите брендови Geopharm, DrLEO, DrLEO BABY и Bionature. Со цел континуирано да ги следиме потребите на нашите клиенти, спроведуваме договорно производство со компании заинтересирани за производство и пакување на додатоци во исхраната.

Геопром исто така е ексклузивен застапник и дистрибутер за германскиот бренд Krüger и норвешкиот бренд Möller’s со историја и традиција од 1854 година.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.