Незаборавен одмор во Куба (01.11 - 13.11.2017)! 10 ноќевања на база All Inclusive во хотел Sol Sirenas Coral 4* + вклучен авионски превоз + трансафер по цена од 75 392 ден. (1216 еур)

РАСПРОДАДЕНО

Незаборавен одмор во Куба (01.11 - 13.11.2017)! 10 ноќевања на база All Inclusive во хотел Sol Sirenas Coral 4* + вклучен авионски превоз + трансафер по цена од 75 392 ден. (1216 еур)

Цена

75,392 ден.

РАСПРОДАДЕНО

 • ул. Лермонтова 3/6, Скопје (позади Италијанска амбасада) 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува аранжман во Куба 

 • 10 ноќевања на база All Inclusive во хотел Slo Sirenas Coral 4*
 • Авиобилет на релација Скопје - Хавана - Скопје со вклучен багаж
 • Трансфер на релација аерoдром - хотел  -аерoдром
 • Придружник од агенција

Доплати:

 • Доплата за аеродромски такси, цена: 19 592 ден.
 • Доплата за еднокреветна соба, цена: 21 948 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.11.2017 до 13.11.2017
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во агенцијата за да се информирате за слободни места и да направите резервација.
 • По купување на купонот потребно е да потпишете договор за патување.
 • Сместувањето е во двокреветна соба
 • Доплати:
 • За доплата за еднокреветна соба 21 948 ден.(354 еур) потребно е да купите купон од соодветната опција
 • За доплата за аеродромски такси 19 592 ден. (316 еур) по лице потребно е да купите купон од соодветната опција
 • Во цената не е вклучено 
 • Излезна такса од Куба - 15 до 25 песози, се плаќа на аеродромот при напуштање на државата
 • Факултативни излети:
 • Обиколка на Хавана - 70 долари од Варадеро
 • Tropicana show во Хавана- 75 долари
 • Целодневна екскурзија до долината Винјалес со вклучен ручек - 70 долари
 • Guama Tour - 88 долари
 • Nature Tour (сафари со џипови) - 99 долари
 • За да учествувате во ова патување мора да имате пасош кој има важност од повеќе од 6 месеци од терминот на патување
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на периодот истиот пропаѓа и средствата не можат да се рефундираат.

Опис

Варадеро - најексклузивното и најпознато летувалиште во Куба во која се уште владеат браќата Кастро, се наоѓа на околу 150 километри источно од главниот град Хавана и денеска е еден од најзначајните туристички центри на Карибите.

Куба е една од најомилените дестинации на оние туристи кои преферираат долги песочни плажи. Исто така, Куба е земја со најголем број олдтајмери, која ги примамува најбогатите колекционери на стари автомобили од целиот свет. Но, Куба е позната и по Че Гевара (Che Guevara),песочни плажи и водените површини со неверојатна сина боја,Кубанските цигари , кубанската музика.

Јастози, корали, подводни карпи, риби,желки, стари бродови – се само дел од тоа што можете да го видете нуркајќи. Прекрасна работа е што температурата на водата никогаш не се спушта под 24 степени, па дури ни во зима. Идеален период за посета е од ноември до месец мај.

Опис на програмата:

1 Ден Скопје - Истанбул

Состанок на патниците нa аеродромот Александар Велики во Скопје во 18.00 часот. Полетување од Скопје во 20.40 часот.

2 Ден - Истанбул - Хавана - Варадеро

Слетување во 00.20 во Истанбул. Полетување од Истанбул во 02.10 и пристигнување во Хавана во 09.00. По завршување на пасосшка и царинска контрола, трансфер до хотелот во Варадеро. Сместување во соби според правилата на хотелот. Слободно време за одмор, уживање на плажа.

3-11 Ден - Варадеро

Можност за дополнителни ексурзии: Патување со катамаран, целодневна екскурзија со времетраење од 8 часа со бесплатни коктели, музика и забава. На Островот Cayo Blanco - ручек, салса танцување и коктели. Нуркање во близина на Островот Cayo Blanco.

Можност за дополнителна екскурзија - Guama Tour, целодневна екскурзија со времетраење 8 часа, патување низ провинција Matanzas - една од најубавите во Куба. Пристигнување во Guama и оттаму со глисер ќе стигнете до индијански населба - тоа е возбудливо патување со чудесна Панорама. Продолжувате со посета на фарма за крокодили. Ручек во локален ресторан.

12 ден Хавана - Варадеро

Појадок. Трансфер до Хавана. Полетување од Хавана во 10.00 часот и слетување наредниот ден во Истанбул во 10.15 часот.

13 Ден Полетување од Истанбул во 20.10 и слетувате во Скопје во 19.40 часот

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

 

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.