2 ја следат оваа компанија


- 53%

53% попуст на кулер за лаптоп / таблет со систем за ладење Nitro N-Cool King

1499 ден.

699 ден.

Преостанато време

Купени:

1

Остануваат:

0
 • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода)

  Одведи ме таму

  02 55 11 374, 02 25 53 472, 071 243 833

  nitro@nitro.mk

Опис

Nitro N-COOL KING кулер за лап топ

Супериорен кулер за лаптоп / таблет со систем за ладење

 • Погоден за лаптопи со дијагонала на екран од 7" до 17"
 • Ергономски дизајн за идеална положба на рацете при работа, со можност за поткревање на задниот дел за додатни 2cm висина
 • Изработен од дебела ABS пластика, од горната страна од дебела црна метална алуминиумска мрежа
 • Алуминумската мрежа е изработена со вдлабнатини кои спречуваат лизгање на лаптопот од површината
 • Пластична релјефна Нитро налепница во долниот дел спречува лизгање на лаптопот од површината
 • 2 LED диоди во сина боја за дискретно осветлување
 • Вграден 2 - портен USB hub
 • Уредот се напојува од самиот лаптоп преку USB портата и останува уште една слободна USB порта за приклучување на додатен уред
 • USB кабел е вклучен во пакувањето
 • Kопче за вклучување/исклучување на вентилаторот
 • Квалитетниот вентилатор со големина од 14cm прави добро ладење на лаптопот од долната страна и е гарантиран негов долг животен век. Работи со брзина од 700-2400 ротации во минута. Произведува ниско ниво на шум од 15db
 • Копче за регулација на брзината на работа на вентилаторот
 • Уредот е погоден за држење во скут (за да не биде лаптопот директно во допир со нозете) или на маса
 • Уредот е затворен од сите страни, поради што не може вентилаторот да дојде во допир со телото (за да не Ви поткачи прст или да се закачи на нозете кога го држите во скут)
 • Повеќе радијални жлебови за исфрлање на топлиот воздух
 • Опција да се вгради поголем вентилатор или додатни вентилатори под мрежата
 • Произведено/асемблирано од: Нитро Компјутери ДООЕЛ Скопје
 • Шифра: NCOOL3KING
 • Гаранција: 3 месеци
 • Произвeденo/доработено во Република Македонија

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 01.04.2020 до 01.05.2020

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 3000 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 2 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 071 243 833
 • Види ја продавницата на "Нитро Компјутери" овде

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Нитро Компјутери" 
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071 243 833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.