11 ја следат оваа компанија


Купка за бебиња со невен

595 ден.

Шифра:

00194
 • Димитрие Чуповски, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  078 288 504

  bioorganica@jass.com.mk

Опис

Нежна нега за бебешка кожа

 • Содржи благопријатни, природни пенливи состојки кои ја чистат нежната кожа на вашето бебе без исушување. Не ги иритира очите и е идеален за секојдневна употреба.

 • Скапоцените екстракти од органски невен и органска камилица ја смируваат кожата, делуваат против воспаление и иритација на кожата, го намалуваат црвенилото, помагаат за побрзо уништувањето на широк дијапазон на бактерии, вируси и габи. Протеините од органски пченични никулци го спречуваат сушењето на кожата и ја хидрираат. Клинички е тестирана, без синтетички бои, мириси и конзерванси.

Количина: 200ml

Состав

 • органска камилица - Ова нежно растение од "aster" фамилијата било прогласено за најдобро медицинско растение во Германија, a исто така ја носи и титулата медицинско растение за 2002 година. Камилицата не е само корисна како чај, туку е вистински дар за кожата: има смирувачко антиинфламаторно и антисептично дејство и помага за побрзо заздравување на раните.
 • органски невен - смирувач и антисептик. Широко одгледуван низ Европа, невенот го добива името поради неговите сјајни златни цветови. Како симбол на грациозност, љубов и убавина, невенот бил користен за правење на љубовни напитоци во средниот век. Денес се цени заради неговиот смирувачки, противоспалителен, антисептичен и регенеративен ефект.

Детали за испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.