80% попуст на прва рата од курс по деловен англиски + гратис сертификат од Академија О Фортуна во вредност од 2200 ден. по цена од 440 ден.

Вредност

2200 ден.

Попуст

80%

Заштеда

1760 ден.

Купени: 1

 • Венијамин Мачуковски бр.5/1 локал 6, Skopje (Мичурин , во близина на Меѓуградска автобуска станица Скопје)

  Одведи ме таму

  077875434, 071 320 735

  akademija0@gmail.com

Добивате

 

Прва рата од курс по деловен англиски + гратис сертификат

 • Вкупно времетраење на курсот: 2,5 месеци
 • Интензитет: 2 пати неделно по 90 мин.

*Со купување на купонот добивате учество во наградна игра за патување во Будимпешта (извлекување: 25.02.2019)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 31.01.2019 до 28.02.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација!
 • Термините се во договор со групата
 • Втората и третата рата се по редовна цена
 • За да запишете Деловен англиски потребни се познавања на основен англиски јазик или минимум А2 ниво според европска референтна рамка за јазици

Опис

Деловен Англиски

Курсот е наменет за сите вработени во бизнис секторот, во владините и други државни институции, во локална самоуправа и други заинтересирани лица кои имаат потреба од стручно усовршување на јазикот.

Имено, потребата од познавање и користење на соодветни фрази и начини на изразување во деловната комуникација е се поголема. Учесниците на овие курсеви, по нивното завршување ќе можат усно да комуницираат на англиски јазик на професионално ниво, со писмена кореспонденција на дело.

Некои од предвидените теми кои ги опфаќа курсот:

 • Деловна комуникација и кореспонденција
 • Извештаи
 • Размена на информации и идеи
 • Планирање и решавање на проблеми
 • Презентации
 • Преговори

Општи курсеви по деловен англиски јазик: 

 • Деловен англиски јазик - почетно ниво (Pre-Intermediate)
 • Деловен англиски јазик - средно ниво (Intermediate)
 • Деловен англиски јазик  напредно ниво (Upper-intermediate)

Курсеви кои ги нуди Академијата:

 • Аглиски јазик
 • Германски јазик
 • Француски јазик
 • Италијански јазик
 • Шпански јазик
 • Норвешки јазик
 • Шведски јазик
 • Турски јазик
 • Чешки јазик
 • Германски јазик на албански
 • Руски јазик
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.