96% попуст на онлајн курс за Gel Manicure & Nail Artist - професионален артист за нокти + сертификат од Trendimi во вредност од 7378 ден. (119 €) по цена од 310 ден. (5 €)

Цена

310 ден.

Вредност

7378 ден.

Попуст

96%

Заштеда

7068 ден.

Преостанато време

Купени: 14

 • 10 Herbert Street, Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  info@trendimi.com

Добивате

Онлајн курс за Gel Manicure & Nail Artist + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.02.2020 до 30.06.2020
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за Gel Manicure & Nail Artist - артист за нокти.
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели.
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 последователни дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот е на англиски јазик и се изведува online.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете горниот код од купонот (без #) на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА.
 • Повеќе информации на е-маил info@trendimi.com

Опис

Нега на нокти - професија во подем

Изгледот и негата се во моментов најбитни од било кога до сега. Во времето на индивидуалецот, секој е во центар на вниманието. Се повеќе луѓе сакаат да ја подобрат сликата и нивниот личен имиџ на секој можен начин. Негата на дланките и стапалата е многу важен дел од целокупниот изглед. Моментално бизнисот за оваа професија е во огромен пораст низ целиот свет и расте побарувачката за професионалци од оваа сфера.

Гел и Shellac Маникир

Денес на располагање се голем број на третмани на нокти. Клиентите очекуваат висок квалитет, и долготрајни резултати. Преку овој курс ќе бидете обучени за најновите техники на нокти со UV Gel и Shellac. За нанесувањето како и за отстранувањето на овие лакови потребни се посебни техники и внимание со цел да се задржи структурата на природниот нокт.

Добра основа и одлични вештини

Овој курс ќе Ви ги обезбеди потребните вештини и знаење со цел да започнете кариера во областата на негата на нокти. Преку следењето на овој курс ќе започнете да препознавате различни типови на кожи и соодветни производи за нивно третирање. Исто така ќе научите и за проблемите кои може да се јават, и како истите да се искоренат. Одлична основа за беспрекорни вештиниДобар маникир не е само за изгледот и негата на ноктите. Овој курс содржи и модул за вежби на дланки, како да извршите масажа на раце, и основите за здрави и негувани дланки. Исто така ќе биде прикажано и како да се адаптираат овие техники за педикир. Еднаш штом ќе ги научите основите, и полесно да се усовршат специфичните техники, односно возбудливиот дел.

Гел маникир

Почнувајќи со чекорите за Француски маникир, преку овој курс ќе бидат прикажани најновите трендови и техники за декорирање на нокти. Ќе научите за различни типови на лакови за нокти и нивните карактеристики, што е во тренд во модниот свет и многу повеќе.

Фотографии и детални видео туторијали

Преку овој курс ќе проследите голем број на фотографии и детални видео туторијали кои ќе ви ги прикажат потребните алатки и чекори за усовршување на техниките.

Пример за видео туторијалите можете да погледнете ТУКА

Овој курс се состои од пет модули, и тоа:

 • Модул 1 – Општа нега на дланки
 • Модул 2 – Маникир
 • Модул 3 – Педикир
 • Модул 4 – Nail art
 • Модул 5 - GEL & SHELLAC Маникир

За да ја видите комплетната програма на учење кликнете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.