56% попуст на првата месечна рата за редовен почетен курс за шведски или норвешки јазик во центар за странски јазици Лингва Максимус

Цена од

700 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1600 ден.

Попуст

56%

Заштеда

900 ден.

Купени: 3

Добивате

Прва месечна рата за 4 месечен редовен почетен курс (8 часа x 90 мин.) за јазик по избор:

Опции на понудата:

Шведски јазик 1,600 ден. 700 ден.
Норвешки јазик 1,600 ден. 700 ден.

 • Интезитет: 2 пати неделно по 90 мин.    
 • термини во договор со групата
Купи зделка од Дестинација Македонија со Mastercard и доби бонус! Бонусот ќе ти биде автоматски префрлен во твојата Grouper торбичка. Дознај повеќе тука!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.08.2019 до 19.09.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купување на ваучерот задолжително јавете се во Maximus да се информирате за термините и за место во соодветната група
 • По купувањето на ваучерот потребно е да ги контактирате во Maximus за да ги оставите Вашите лични податоци на тел. или на e-mail
 • Почеток на курсевите е 20.09.2019
 • Tермини во договор со групата

Опис

Центарот за странски јазици МАКСИМУС нуди интезивни курсеви како и индивидуални часови за истите јазици.

МАКСИМУС постои од 2003 година, најпрво како составен дел на некогашното ЛА ВИСТА, а како самостојно училиште со ново име и управа од септември 2009 година. Во него се изучуваат сите поактуелни европски јазици: италијански, англиски, германски, шпански, француски, грчки, албански, и турски јазик.

Од оваа година најново и најактуелно е воведувањето на кусеви по норвешки и шведски јазик како резултат на зголемениот интерес за изучување на истите.

Училиштето е препознатливо и како првото училиште за организација на летни курсеви по италијански јазик во Реџо Калабрија.Од 2003 година многу студенти по италијански јазик или едноставно вљубеници во италијанскиот јазик и култура ја искористиле можноста да ја посетат оваа земја, да ја запознаат нивната култура , да го усовршат јазикот, да стекнат нови пријателства и секако да уживаат на убавите плажи на Тиренско и Јонско море.

Од оваа година се организираат и летни курсеви по германски јазик во Берлин. Да се изучува јазикот на елекрониката и технологијата, да се биде денешен сведок на разликите и способноста за обединување источната и западната страна, да се доживее пространсвото на големиот Александар Плац е уникатна можност за секој прибирлив авантурист.

Центарот располага со висококвалитетен стручен кадар на професори со повеќегодишно работно искуство и кои веќе се докажани како стручни и професионални во нивната област. Во текот на целокупното постоење постојано се следат најновите методи и програми во изучувањето на странските јазици и се труди на најинтересен начин да го долови јазикот до слушателите. За таа цел професорите не себично ги дополнуваат предавањата со актуелните случувања и секогаш се на располагање за какви било консултации на двор од предвидениот час. Освен тоа се организираат голем број на активности како креативни часови што најчесто се одржуваат надвор од училиштето, тематски забави, филмски викенди, екскурзии и други настани. Сето тоа го прави училиштето единсвено по неговата  позитива и креативна атмосфера и им овозможува на слушателите да ја покажат својата креативност и секако да стекнат нови пријателства.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.