50% попуст на курс по англиски или германски за деца од предшколска возраст во Момент мал во вредност од 4000 ден. по цена од 2000 ден.

Цена

2000 ден.

Вредност

4000 ден.

Попуст

50%

Заштеда

2000 ден.

 • Mariovska 3, lokal 2, Skopje

  Одведи ме таму

  071 238 764

  momentmal33@yahoo.com

Добивате

Курс по англиски или германски јазик цело полугодие за деца од предшколска возраст

 • 32 часа по 45 мин
 • Почеток на курсот: 21.01.2020

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.01.2020 до 21.01.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • По купувањето на купонот, задолжително е да се јавите во Момент мал за резервација на место во групата.
 • За сите дополнителни информации јавете се на телефон или контактирајте не по е-mail.
 • Почеток на курсот: 21.01.2020
 • Купонот не може да го користат лица кои веќе имаат користено купон!
 • Купонот не може да го користат лица кои веќе посетуваат курсеви во Момент мал.
 • Курсевите се одржуваат само на локацијата во Кисела Вода (ул.„Ѓорѓи Сугаре“ бр. 2/10, во зградата до Тинекс, последен деловен простор од задната страна) и Тафталиџе (ул. Анкарска бр. 23, во зградата на кафе Ли)

Опис

Програми за англиски јазик - Fairyland, Welcome, Play Time и многу други.

Програмите се за деца од предучилишна возраст со која малите ученици влегуваат во светот на фантазијата и авантурите и учењето за нив станува поинакво и вредно искуство.

Учебникот е главно насочен на вештините зборување и слушање, истовремено развивајќи ги моторните вештини на децата преку различните активности кои му претходат на читањето и пишувањето. Програмата, исто така, им овозможува на децата да ја изразат својата креативност. Оваа најсовремена програма нуди интересни дијалози, претставување на зборовите преку флешкарти и постери, прекрасни песнички, ненаметливо вежбање на сите четири вештини, креативни активности и проекти, работна тетратка со интересни активности и налепници кои им се омилени на децата, CD со целосна драматизација на материјалот и DVD, куклен театар со прекрасните ликови.

Оваа програма нуди пријатен и забавен почеток на изучувањето на англискиот јазик со која децата учат и се забавуваат. Покрај основната програма се користат и многу дополнителни аудио-визуелни материјали и голем број на активности за зголемување на креативноста на детето и создавање на љубов кон англискиот јазик. За секој празник (Нова година, Божиќ, Велигден, денот на мајката) предвидени се дополнителни активности, преку кои децата ќе научат нови зборови и ќе се забавуваат.

Германски јазик

За германски јазик се користи програма изработена од Момент мал со работни листови за различен вид вокабулар, презентиран преку игра и забава. Исто така, се изучуваат голем број на германски песнички за деца, соодветни на возраста.

Центарот за превод и едукација по странски јазици Момент мал е отворен во мај 2006 год. и веќе осум години успешно работи, вршејќи ги следниве видови услуги:

 • стручни и судски преводи од голем број светски јазици на македонски јазик и обратно,
 • преводи од странски на странски јазик, стручно читање,
 • лектура на текст,
 • консекутивен и симултан превод (толкување),
 • обуки за преведувачи за писмен превод и толкување.

Момент мал исто така организира:

 • Јазична игротека за деца од 4 до 6 години
 • Курсеви за основци, средношколци и студенти
 • Курсеви за возрасни
 • Курсеви специјализирани според вашите потреби
 • Индивидуална настава
 • Подготвителна настава за FCE, CAE, CPE, TOEFL, IELTS

За компанијата

Центарот за превод и едукација по странски јазици Момент мал е отворен во мај 2006 год. и веќе осум години успешно работи, вршејќи ги следниве видови услуги:

 • стручни и судски преводи од голем број светски јазици на македонски јазик и обратно,
 • преводи од странски на странски јазик, стручно читање,
 • лектура на текст,
 • консекутивен и симултан превод (толкување),
 • обуки за преведувачи за писмен превод и толкување.

Момент мал исто така организира:

 • Јазична игротека за деца од 4 до 6 години
 • Курсеви за основци, средношколци и студенти
 • Курсеви за возрасни
 • Курсеви специјализирани според вашите потреби
 • Индивидуална настава
 • Подготвителна настава за FCE, CAE, CPE, TOEFL, IELTS
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.