97% попуст на 6 месечен онлајн курс по германски јазик + сертификат од Goethe Sprachschule во вредност од 18 409 ден. (299 €) по цена од 599 ден. (10 €)

Цена

599 ден.

Вредност

18409 ден.

Попуст

97%

Заштеда

17810 ден.

Купени: 2023

Добивате

Online курс по германски јазик кој ги содржи следните модули:

Level 1 

 • A1: Can understand and use familiar everyday expressions and very basic phrases.

Level 2

 • A2: Can understand sentences and frequently used expressions related to areas of most immediate relevance.
 • B1: Can understand the main points of clear standard input on familiar matters regularly encountered in work, school, leisure, etc.

Level 3

 • B2: Can understand the main ideas of complex text on both concrete and abstract topics, including technical discussions in his field of specialization.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.09.2020 до 31.03.2021
 • Курсот се изучува online на платформата на Goethe Sprachschule.
 • По регистрацијата на нивниот САЈТ, потребно е кодот и пинот од купонот да ги внесете на следниов ЛИНК 
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките oд 6 месеци од активацијата на кодот.
 • По активацијата на купонот добивате пристап до платформата и почнувате да учите.
 • Доколку по активацијата на купонот не добиете пристап до платформата, потребно е да испратите e-mail на: [email protected] и да ги прикачите купоните во прилог на маилот и по 24 часа ќе добиете одговор за активација курсот.
 • По завршување на курсот има завршен тест кој се изведува онлајн. Откако успешно ќе го решите тестот постои можност единствено за е-сертификат во PDF формат.
 • Курсот може да го следите во било кое време и од било кое место
 • Купонот може да го активирате и курсот да го следите од Англиски, Шпански и Германски јазик
 • За сите дополнителни прашања обратете се на: [email protected]

Опис

Goethe Sprachschule е школа која има повеќе од 10 годишно искуство на пазарот.

Програмот е развиен во блиска соработка со Британскиот центар за јазици,  TELC - европски сертификати за јазици и Pearson - најголемата образовна комапнија во светот.

Овој револуционерен начин на учење на германски јазик ке ви помогне за побрзо учење на јазикот. Програмот е основан според најновите науки на учење кои се докажани со успешност на илјадници студенти низ светот. Курсот е достапен на сите лаптопи и мобилни уреди и студентите може да изберат на кој јазик ке им бидне апликацијата, англиски, германски или шпански.

Сите студенти ќе добијат Меѓународен сертификат за владеење на германски јазик признат од врвни меѓународни корпорации како: BP, Volkswagen, Samsung, Toyota, Phillips, General Motors, LG, Allianz, Statoil, AXA, Hewlett-Packard, Fiat, Tesco, IBM и многу други. 

Курсот е погоден за сите што сакаат да научат или да го усовршат својот германски јазик од почетничко ниво до флуентно комуницирање.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

vanski.drakulic

Дали има можност за слушање на часовите на македонски јазик ?

Член на Grouper од: 29-03-2020

sandra

Здраво, Ве информираме дека за жал нема можност за слушање на македонски јазик. Можете да одберете еден од следниве јазици: англиски, шпански или германски. Слободно пишете ни на [email protected] со цел да Ви препорачаме други курсеви на македонски јазик.

Член на Grouper од: 01-04-2019

zoran.liposki

Здраво, Дали термините се фиксно одредени и курсот мора да трае 6 месеци, или секој може да си го прилагоди по свое темпо, на пример курсот да го завршам до јуни (во 3 месеци) и сертификатот да го земам во Јуни? Поздрав.

Член на Grouper од: 06-04-2020

sandra

Здраво, Ве информираме дека по активацијата на купонот добивате 6 месеци пристап до платформата и почнувате да учите, но секако изучувањето на истиот зависи од Вашата динамика на учење. Доколку го завршите за 3 месеци, нема никаков проблем. По завршување на курсот добивате сертификат.

Член на Grouper од: 01-04-2019

wrathofadarkjedi

Dobar den, dali ima mozhnost da se pochne od povisokite leveli? A1-B1 ne mi se potrebni. Blagodaram.

Член на Grouper од: 22-11-2016

sandra

Здраво, Ве иформираме дека оваа компанија ги има само следниве левели достапни А1, А2, B1 и B2. Со купување на купонот добивате пристап до сите левели А1, А2, B1 и B2. Слободно можете да ни пишете на маил со цел да Ви испратиме детали за курсот или да Ви испратиме предлози од други курсеви :)

Член на Grouper од: 01-04-2019

emka_veles

Здраво, сертификатот којшто е спомнат во оваа зделка, дали станува збор за меѓународен признат сертификат по ниво (А1,А2..) или за регуларен сертификат којшто се добива од било која јазична школа?

Член на Grouper од: 21-04-2020

sandra

Здраво, Ве информираме дека сите студенти по завршувањето на курсот добиваат Меѓународен сертификат за владеење на германски јазик, по секое поминато ниво или по завршувањето на целиот курс. Овие сертификати се препознаени, но секако, при аплицирање за работа Ве молиме информирајте се каков вид сертификат Ви е потребен. Во исто време, имајте предвид дека секоја организација може да го провери нивото на познавање на германски јазик и да Ви побара полагање сертификат од светски позната институција.

Член на Grouper од: 01-04-2019

mladenov.igorr

Здраво, имам неколку прашања. Немам намера да ви ја уништувам зделкава но се чувствувам измамен на некој начин. Самиот пред малку купив курс. Барајќи и курс по англиски наидов на еден таканаречен Oxford Language Institute. Кога ја посетив нивната страна, забележав дека таа е со целосно ист дизајн со на Goethe Sprachschule, 95% иста. Тука почна да ми станува нешто сомнително, не е возможно да бидат целосно исти. Истражив малку и за оваа компанија Goethe Sprachschule не најдов речиси никакви податоци. Единствено најдов review на trustpilot.com каде од 4 души 3 кажуваат дека е измама, значи scam е во прашање. Еден им пишал на Goethe Institut кои му одговориле дека компанијава не е на никој начин поврзана со неа. Значи само им го користат името Goethe за да привлечат некои како нас. Прашањето ми е дали воопшто вие имате некакви податоци за потеклото на фирмава, колку е таа веродостојна покрај горенаведениве работи? Наведено е дека следи меѓународен сертификат по завршување но дали е тоа меѓународно ПРИЗНАТ сертификат, како изгледа воошто? Ќе следи тестирање, како ќе биде тоа изведено? Кодот сеуште не ми е искористен, го купив ова за пријател и се прашувам дали ќе се посрамотам, да учи шест месеци и да ја снема наеднаш странава или да добие некој pdf сертификат без никаков печат и важечка вредност? Да не должам уште, засега сите други детали ми говорат дека ова е еден многу уверливо изработен скам.

Член на Grouper од: 12-05-2020

sandra

Здраво Игор, Најпрво Ви балгодариме за коментарот и фидбекот, секогаш сме тука за нашите корисници. Би сакале да одговориме последователно на сите Ваши прашања. Конкретно Goethe Sprechshule и Oxford English се застапувани од иста компанија и поради тоа дизајнот на истите е сличен. Со оваа компанија соработуваме повеќе години и станува збор за навистина сериозна компанија која има повеќе корисници, не само од Grouper. До сега имаме продадено повеќе од 1500 купони и не сме имале поплака. Дополнително, Ве информираме дека станува збор за различно училиште, односно не е истото како Goethe Institut-от во Скопје. Goethe Sprechshule е онлајн страна која овозможува изучување и полагање на тестовите единсвено по електронски пат. Кога станува збор за сертификатот, сите студенти по завршувањето на курсот добиваат е-сертификат за владеење на германски јазик, по секое поминато ниво или по завршувањето на целиот курс. Овие сертификати се препознаени, но секако, при аплицирање за работа Ве молиме информирајте се каков вид сертификат Ви е потребен. Во исто време, имајте предвид дека секоја организација може да го провери нивото на познавање на германски јазик и да Ви побара полагање сертификат од светски позната институција. За било какви дополнителни информации Ви стоиме на располагање.

Член на Grouper од: 01-04-2019

aleksandarsiljanovski

Здраво, Би сакал да ве прашам ако знаете, како ќе се одвива курсот? Дали ќе ни се одреди време кога треба да бидеме присутни, и ако е така дали термините се флексибилни? Или можеме да го следиме курсот по наш избор? Поздрав.

Член на Grouper од: 20-12-2019

frosina

Здраво Александар, Онлајн курсот трае 6 месеци, но изучувањето на истиот зависи од Вашата динамика на учење тоа се предефинирани лекции и вежби до кои вие ќе имате пристап. По завршување на курсот добивате сертификат. Курсот има 3 модули а по секој модул имате тест, со кој ќе извршите проверка на Вашето знаење и продолжувате понатаму кон следните модули. За било какви прашања можете да ни пишете и на [email protected]

Член на Grouper од: 17-11-2017

darkomk44

Zdravo, da ve prasham terminite na kursot se fiksni staveni od goethe institutot ili ima razlicni termini sho mozeme da odbereme ?

Член на Grouper од: 05-10-2020

anastasija

Здраво, Ве информираме дека се работи за однапред снимена платформа која Ви е на располагање 24/7 и истата може да ја следите во било кое време и од било кое место. Може слободно да ни пишете на маил или на Facebook за да Ви пишеме подетално за курсот. Ви стоиме на располагање за било што.

Член на Grouper од: 15-01-2020

borisirenaboris

Здраво, би сакала да знам доколку сум заинтересирана за изучување на два последоватлени левела (А1 и А2) дали е потребно да го купам купонот два пати? Благодарам однапред

Член на Grouper од: 28-09-2014

anastasija

Здраво, Ве информираме дека цената од 599 ден, се однесува на целосниот курс и ги содржи сите модули односно нивоа во таа цена. Онлајн курсот трае 6 месеци, но изучувањето на истиот зависи од Вашата динамика на учење тоа се предефинирани лекции и вежби до кои вие ќе имате пристап. По завршување на курсот добивате сертификат.

Член на Grouper од: 15-01-2020
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.