50% попуст на онлајн воведен курс за Python + сертификат од SourceMX Academy во вредност од 1900 ден. по цена од 950 ден.

img

Цена

950 ден.

Вредност

1900 ден.

Попуст

50%

Заштеда

950 ден.

Преостанато време

Купени: 5

Добивате

Онлајн воведен курс за Python + сертификат за успешно завршен курс

 • Почеток на група: 01.11.2021 година
 • Времетраење: 6 дена (понеделник, среда и петок, две недели по ред)
 • Интензитет на курсот: Едно предавање на ден по 120 минути
 • Предавањето се одржува од 18:30 до 20:30 часот

*Повеќе за воведниот курс за Python може да прочитате во ОПИС

*Предавањата се одржуваат преку платформата Zoom

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.10.2021 до 06.11.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • По купување на купонот потребно е да се јавите веднаш во академијата за да бидете приклучени во групата
 • Предавањата се одржуваат онлајн преку платформата Zoom
 • Во цената се вклучени сите материјали кои на посетителите ќе им бидат испратени на email
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

На курсот ќе научите:

 • Како да ја инсталирате вашата работна околина;
 • Како да креирате блокови
 • Како да се манипулира со податоците
 • Како да креирате мали програми

Програмата вклучува:

 • Вовед во Python
 • Основи на програмирање со Python
 • Пресметки, форматирање, User input
 • If... else/elif
 • For/While loop
 • Пресметки, форматирање, Input

Преку курсот посетителите ќе добијат најосновно познавање од Python, кое ќе им биде од голема корист доколку одлучат да продолжат да ги надоградувате своите знаење со овој програмски јазик

Програмата е наменета за апсолутни почетници, односно за луѓе кои немаат претходно познавање и искуство со програмирање со Python

Python е програмски јазик кој е лесен за учење и има широк спектар на добро платени работни места во многу области. Во текот на последните неколку години, Python стана еден од најпопуларните програмски јазици. Побарувачката за Python програмери на пазарот на трудот се зголемува и затоа веруваме дека е вештина што може да ви помогне да влезете во некои од највозбудливите и најатрактивни индустрии, како што се наука за податоци, веб апликации, автоматизација на домови (IOT) и други. Python е еден од „најомилените“ и „најбараните“ програмски јазици според неодамнешните истражувања во индустријата. Не би можело да има подобро време за да се приклучите на Пајтон светот

Предавањата на курсот ги држи Ненад Ристов, програмер со четири годишно искуство во програмирањето. Има огромно познавање на Python, како и Веб технологиите (HTML, JavaScript, CSS, JQuery), Java, C++, Pascal, SQL, MySQL, PostgreSQL

За компанијата

SourceMX Academy e академија за изучување и унапредување на вештини од сферата на ИТ, бизнис и маркетинг.
Постоиме веќе 3 години и како тим составен од млади лица полни со енергија и ентузијазам за учење и растење, се стремиме да обезбедиме професионална обука за сите кои сакаат да се стекнат со дополнително знаење кое ќе им помогне во напредувањето на професионалната кариера. Инструктори на нашите курсеви се луѓе кои се вистински професионалци и имаат долгогодишно искуство во областа на која предаваат, и несебично сакаат да ги споделат своите знаења со учесниците.
Целта и амбициите на SourceMX Academy се да им помогнеме на сите оние кои сакаат да се надоградуваат на професионален план, со цел да се вработат во некоја од најдобрите компании, да развијат свој сопствен бизнис или да започнат кариера како “freelancer”.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.