97% попуст на онлајн курс за Interior Design & Home Styling - дизајн на ентериер од Trendimi во вредност од 7378 ден. (119 €) по цена од 186 ден. (3 €)

Цена

186 ден.

Вредност

7378 ден.

Попуст

97%

Заштеда

7192 ден.

Преостанато време

Купени: 79

Добивате

Онлајн курс за Interior Design & Home Styling

*За ICOES дигитален сертификат се доплаќа 21.99€ или за Proof of Completition се доплаќа 12.99€

Услови

 • Купонот може да се искористи од 06.11.2020 до 27.12.2023
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • Купонот е наменет за следење на online курсот за Interior Design & Home Styling
 • Лимит: 1 купон за себе + повеќе за пријатели
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • За ICOES дигитален сертификат се доплаќа 21.99€ или за Proof of Completition се доплаќа 12.99€
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до Trendimi 24 часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • Јазици на кои можете да го следите курсот: шпански, италијански, кинески, англиски

За да го активирате вашиот купон следете ги следниве чекори:

 1. Отворете го линкот www.trendimi.com/collections
 2. Пребарајте ги курсевите кои сте ги купиле и додајте ги во кошничката (Add to cart)
 3. Продолжете кон наплата и регистрирајте се
 4. Внесете го купон кодот во полето и започенете со учење

Опис

Дизајнирајте прекрасни домашни ентериери без да го напуштите вашиот дом!

Дизајн на ентериер е стимулативна професија која ги предизвикува вашата креативност, уникатност, практичност и инспирација. Исто така е и многу забавна!

Дизајнерите на ентериери порано биле најмувани само од најбогатите. Сега, дизајн на ентериер, особено во сферата на уредување на домот, е широко баран. Луѓето се постојано зафатени и се подготвени да најмат дизајнер за нивните домашни проекти, за да постигнат одлични резултати кои се професионални и се постигнуваат брзо и ефикасно.

Основи, концепти и практични примени на дизајн на ентериер

Во овој курс ќе научите:  

 • Како да анализирате простор за дизајн
 • Кои елементи да се вклучат први
 • Што да се земете во предвид кога избирате карактеристики на дизајнот
 • Како да работите со практичните можности на објектот
 • Како да користите просторни шеми за вашиот проект

Откако ќе ги научите принципите на дизајн, ќе ја креирате и формулирате структурата на вашиот проект, концептот на дизајнот, време е за позабавните елементи на дизајнот на ентериер:

 • Балансирање на просторот и функционалноста со стил
 • Избирање хармонизирачки/ контрастни или карактеристични материјали за подови и ѕидови
 • Вклопување на осветлувањето со целокупниот концепт на дизајнот
 • Користење на тркало на бои за да изберете добитни комбинации на бои
 • Избирање на материјали, текстури и шеми за да ги задоволите клиентите

Задоволување на естетиката, функционалниот дизајн и одржливоста

Работење низ слоевите и чекорите на уредување на домот во овој курс ќе ви помогне да го развиете вашиот креативен процес за да направите естетски задоволителни избори на дизајн кои ги исполнуваат функционалните и личните барања на клиентите. Курсот ве води како визуелно да ги пренесете вашите идеи до вашиот клиент. Исто така ќе добиете увид на начинот на менаџирање на вашиот бизнис со дизајн на ентериер на профеионален начин.

Според вашето слободно време, развијте ги потребните вештини за да создадете решенија и концепти за ентериерот и да го манифестирате тоа во елегантно уреден простор.

Модули на курсот: 

 • Модул 1: Вовед во дизајн на ентериер
 • Модул 2: Принципи на дизајн
 • Модул 3: Преглед на проектот
 • Модул 4: Елементи на дизајн
 • Модул 5: Елементи на дизајн
 • Модул 6: Дизајн на соби
 • Модул 7: Популарни стилови на ентериер
 • Модул 8: Одржлив дизајн
 • Модул 9: Презентирање на вашите идеи
 • Модул 10: Менаџирање на бизнисот на дизајн на ентериер

Повеќе информации за Trendimi на следниот линк ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.