Станете професионален Make Up Artist! 96% попуст на онлајн курс за MakeUp Artist + сертификат од Trendimi во вредност од 7378 ден. (119 €) по цена од 310 ден. (5 €)

Цена

310 ден.

Вредност

7378 ден.

Попуст

96%

Заштеда

7068 ден.

Преостанато време

Купени: 11

 • 10 Herbert Street, Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  info@trendimi.com

Добивате

Онлајн курс за Make Up Artist + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.02.2020 до 30.06.2020
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за Make Up aртист.
 • Лимит: 1 купон за себе + повеќе за пријатели
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до Trendimi 24 часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Јазици на кои можете да го следите курсот: шпански, италијански, кинески, англиски.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@trendimi.com

Опис

Идеален курс за сите оние кои сакаат да ги подобрат своите make up способности или пак доколку сакаат да развијат кариера како Make Up Артист!

“View but her face, and in that little round you may observe a world of variety". - John Ford

Соочете се со фактот дека првиот впечаток е важен.

Лицето на луѓето е првото нешто што го забележиваме. Со користењето на професионална шминка можете едно исто лице да го презентирате пред публиката на многу различни начини, да се истакне различно расположение, изглед и намера.

Од големо значење е да знаете точно како би требало да нашминкате некого и да го вклопите make-up моментот во целокупниот изглед со цел да се истакне неговиот карактер и црти во најдобро светло. Make Up артистите во моментов се многу барани како резултат на развојот на свеста на луѓето за нивниот изглед.

Обуката и тренингот кои ви ги нуди професионалниот курс за шминка на Trendimi и Make-up техниките кои ќе ги откриете во текот на наставата ќе ве надградат како врвен стилист.

После курсот, ќе бидете способни да работите самостојно како специјалист за шминка или пак да се вработите во рамките на некоја компанија.

Во модната индустрија, трендовите постојано се менуваат и make up стиловите се менуваат заедно со индустријата. Можете лесно да се вклучите во следење на модните трендови и да стекнете нови знаења, искуство и техники.

Во рамките на курсот ќе стекнете знаење за:

 • Алатки, материјали и производите со кои ќе работите
 • Како да ја разберете кожата – нејзината структура, нега и подготовка за шминкање
 • Проценка на тонот на кожата и апсорбција/ рефлексија на светлина
 • Како да правите разлика на формата, структурата на коските и контурите на лицето
 • Користење на боја, светли и темни тонови со цел да се истакне природниот тон на индивидуата, формата на лицето и неговата структура
 • Ќе научите како професионално да аплицирате основа, коректор, руменило, сјај за усни/кармин, моливче за веѓи, како да одберете тонови кои одговараат на соодветниот тип на кожа, тенот и возраста
 • Нанесување на дневна и вечерна шминка, различен стил – гламурозен, свадбенм класичен, природен, драматичен, суптилен, стил кој ќе одговара на моменталната мода и тренд.
 • Како да го адаптирате дневниот изглед во вечерен (за зафатените професионалци)

Можности за кариера како Make Up Artist:

 • Презентер за употреба на козметички производи во рамките на козметичка компанија
 • Make Up артист во модна агенција
 • Маке Up артист за фотомодели (поддршка на професионални фотографи и стилисти)
 • Make up артист за свадби и други свечени настани
 • Make up артист за филмски снимања и театарски продукции
 • Професионален make up сервис за индивидуални клиенти

Повеќе информации за курсот на следниот ЛИНК

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

gemsped

katastrofa -ne uplakajte nisto nema da naucite podobro kje naucite od youtube

Член на Grouper од: 17-05-2012

sandra

Здраво, Ви благодариме за Вашиот фидбек кој ни е од особено значење. Секогаш се трудиме да обезбедиме добри понуди со попуст од секаков тип. Со оваа компанија имаме долгогодиншна и успешна соработна меѓутоа до сега не сме имале слична поплака. Вашиот фидбек ќе го пренесеме до компанијата доколку има можност за подобрување на курсот.

Член на Grouper од: 01-04-2019
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.