90% попуст на онлајн курс за нови мајки - First time mom to be од Trendimi во вредност од 7378 ден. (119 €) по цена од 744 ден. (12 €)

img

Цена

744 ден.

Вредност

7378 ден.

Попуст

90%

Заштеда

6634 ден.

Преостанато време

Купени: 2

 • 10 Herbert Street, Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  info@trendimi.com

Добивате

Онлајн курс за за нови мајки - First time mom to be

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.02.2020 до 17.04.2020
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за нови мајки - First time mom to be
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели. 
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до Trendimi 24 часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Јазици на кои можете да го следите курсот: шпански, италијански, кинески, англиски.
 • Курсот се изведува online.
 • За да започнете со курсевите треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@trendimi.com

Опис

Станувањето мајка за прв пат е најсреќното, најисполнителното, најнаграденото и најпредизвикувачото искуство низ кое можете да поминете.

Ќе навлезете во нов свет, полн искуства за кои малку ќе знаете. Голема е веројатноста дека имате стотици прашања како: Што е нормално за време на бременоста, физички и емотивно? Како ќе се менува моето тело во секоја фаза? Која подготовка ми е потребна? Колку претпазлива треба да сум? Ќе можам ли да се справам со ова? Чуствувајте се сигурни дека знаете што се може да очекувате Иако веќе милион жени поминале низ овој пат, ова е се ново за вас. Ќе добивате совети кои повеќе ќе ве збунуваат, многу од нив ќе бидат и контрадикторни. Како да знаете што е правилно за вас?

First Time Mom курсот е подготвен специјално за вас. Ги отвара вратите кон еден нов, голем, возбудлив, често страшен свет во бременоста како и раното родителство. Тој има одговор на сите ваши прашања, одговори кои се едноставни и јасни, сите оние типични прашања на новите мајки. Направете професионален избор со експертско знаење Релаксирајќи се и уживајќи, вие ќе се здобиете со сигурни знаења и совети кои што ќе ви послужат во било кое време од вашето родителство.

Модул 1:

 • Припрема за бебе: начини за како да останете бремени
 • Начин на исхрана и нутриционистички совети пред затруднување
 • Менаџмент на тежина пред зачнувањето Најдобри вежби пред бременоста
 • Што да избегнете кога се трудите да забремените
 • Читање на вашите природни фертилни сигнали Одржување на смиреност и позитивност
 • Останете секси за време на фертилниот третман
 • Дали е возможно да го планирам полот на моето бебе?

Модул 2:

 • Рана бременост
 • Промени на телото во провото тримесечие
 • Што е нормално, а кога е потребно да барате помош
 • Справување со утринската мачнина
 • Што да јадете, а што да избегнете за вас и вашето бебе
 • Максимизирање на хранливите материи

Модул 3:

 • Потребно е да уживате
 • Грижа за вашата кожа за време на бременоста
 • Влакнетост – пред за време и после бременоста
 • Олеснете го и минимизирајте ги болките во грбот
 • Смирете го печењето во градите
 • Успорено варење?

Модул 4:

 • Вежбајте за време на бременоста
 • Идеални вежби за било која фаза од вашата бременост
 • Смеам ли да продолжам со вежбање и спортување?
 • Едноставни вежби за истегнувње во домашни услови како би се ослободиле од напнатоста
 • Смирено во преодната фаза кон постбременоста

Модул 5:

 • Здравје на телото и на умот
 • Јога за време на бременоста
 • Пилатес за време на бременоста
 • Пешачење и пливање
 • Масажа

Модул 6:

 • Одржете се во тип топ форма
 • Вклучување на таткото и останување блиски
 • Припремајте се сами за родителството
 • Секс за време на бременоста
 • Справување со стресови и грижи
 • Со лесни начини до суперхрана во вашата исхрана

Модул 7:

 • Бидете удобни
 • Совети за спиење со растење на бебето
 • Сакајте го вашето тело за време на бременоста
 • Како се менува вашето размислување за време на бременоста
 • Очекувате близнаци!

Модул 8:

 • Планирање на големиот настан
 • Избирање на пред-натален час
 • Справување со контракциите
 • Припрема за породувањето
 • Размислувајте за доење
 • Милениците и новороденчињата
 • Ќе ви биде ли потреба помош?

Модул 9:

 • Битни работи пред бременоста
 • Одржувајте ги вашите кегелни мускули и зошто е потребно
 • Припрема за природно породување
 • А што со епидуралната анестезија?
 • Треба ли да ја зачувам мојата плацента?
 • Можам ли да изберам наспроти епизотомија?

Модул 10:

 • Скоро сте таму
 • Совети од суштинско значење за последниот месец од бременоста
 • Припремање на детската соба
 • Пакување на торбичката за во болница
 • Го надминав предвидениот датум!

Модул 11:

 • Блаженството и предизвиците на мајчинството
 • Поврзување со вашето бебе (или не)
 • Пост – породилни промени на телото – што е нормално?
 • Опоравување по породувањето со царски рез
 • Кога ќе се врати во нормална менструалниот циклус?
 • Тежина и тонирање – мајчинско – пријателски пристап
 • Пост – породилена интимност и секс

Модул 12:

 • Грижа за новороденчето
 • Доење или хранење преку шишенце?
 • Пелени – за еднократна употреба или текстилни?
 • Грижа за кожата и исип од пелени
 • Дали треба моето бебе да спие со мене?
 • Треба ли да му дозволам да се “исплаче”?

Модул 13:

 • Доење
 • Топ совети за среќно бебе и задоволна мајка
 • Потребен ли ми е консултант за лактација?
 • Колку е потребно да трае секоја сесија?
 • Баланс на исхрана / суплементи
 • Најдобра исхрана за време на доењето
 • Доење во јавност
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.