96% попуст на пакет од 2 онлајн курсеви: онлајн курс за криминологија и профилирање и онлајн курс за форензичка наука + сертификат од International Open Academy во вредност од 14 754 ден. (238 €) по цена од 558 ден. (9 €)

Цена

558 ден.

Вредност

14756 ден.

Попуст

96%

Заштеда

14198 ден.

Купени: 54

Добивате

Пакет од 2 онлајн курсеви + сертификат

 • 50 часовен онлајн курс по Криминологија и профилирање
 • 50 часовен онлајн курс по Форензичка наука 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.02.2020 до 24.01.2022
 • Курсот се изведува online на англиски јазик.
 • Купонот е наменет за следење на online курсот за Криминологија и профилирање и курсот по Форензичка наука.
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик.

Следете ги следните насоки за да започенте со курсот

 • За да започнете со курсот отворете го следниов ЛИНК 
 • Кликнете на Check Out копчето
 • Регистрирај се 
 • Внесете го Grouper купонот во делот Voucher code
 • Кликнете на копчето Check Out и започнете со учење

Опис

Криминологија и Профилирање

   Ако отсекогаш сте биле фасцинирани од криминалот и луѓето кои се задолжени за фаќање на криминалци ова е курсот кој ќе ви помогне да ја задоволите таа фасцинација.

Разбирањето на криминологија и профилирање ја поставува основата со која ќе го разберете криминалниот ум и мотивација, и кое ќе ви помогне да го фатите криминалецот пред да направи уште некое кривично дело.

Од ова поле имаат излезено голем број на полицајци, детективи и форензичари кои се поспособни од било кога во пронаоѓање на криминалци и нивно доведување до правда.

Не е важно дали сакате да ја промените кариерата или сте студент кој е во потрага по својата прва кариера, овој курс е специјално дизајниран да ви го даде потребното знаење со кое ќе го започнете вашиот нов живот.

На овој курс ќе научите се што треба да знаете за:

 • Основи на криминологија
 • Различни филозофии во разбирање на криминал
 • Различни видови криминал, степенот на сериозност на кривичното дело и прикладната казна
 • Форензичка наука и како да ја користите
 • Криминалниот Ум
 • Познати криминалци и нивните профили

       Дали сакате да го исполните вашиот сон за возбудлива кариера како лице на правдата?

Знаењето со кое ќе се здобиете на курсот по криминологија и профилирање создава можности за работа во борба против криминалот, без разлика на тоа дали сакате да бидете детектив или форензичар.

Повеќе информации околу модулите може да погледнете на овој ЛИНК.

Форензичка наука

   Дали сте се запрашале некогаш како форензичката наука помага во решавањето на криминални дела?

Некои криминални дела се решаваат со сведоци или со фаќање на осомничениот на дело. Други криминални дела се комплексни за решавање и имаат потреба од форензички докази за да се идентификува и докаже вината на осомничениот.

Во зависнот од тоа дали се размислувате за кариера како форензичар, треба да знаете повеќе за да напредувате во вашето поле, како на пример криминологија, форензичка психологија, криминално право или криминално пишување тогаш ова е курсот за вас.

Знаењето на техники за истражување на местото на злосторот и анализа на докази не е само интересно туку помага во разбирањето на комплексноста на некои места на злосторство и предизвиците со кои се соочуваат детективите и обвинителите.

Низ текот на овој курс ќе ги научите основите на аналитички техники кои се користат за решавање на криминални дела. Придонесите од овие техники се немерливи.

Во овој курс ќе научите како:

 • Форензичката наука е создадена и нејзината улога во полициска работа и решавање на криминални случаи.
 • Се анализираат и користат како докази крвта и отпечатоците од прсти
 • Да утврдите колку долго е некој мртов
 • ДНК-та помага во фаќање на криминалец
 • Форензичари работат во различни улоги и опкружувања

Со овој курс, ќе се здобиете со знаењето за што е Форензичка наука, основните принципи кои се аплицирани и различните техники и технологии кои се користат.

Не само што овој курс ќе ви го даде знаењето кое ви е потребно за започнување на нова кариера, за напредување во сегашната работа, подобрување на вашето CV и разбирање на вашите омилени книги и серии, исто така ќе ви овозможи да учите во време кое на вас ви одговара, од дома.

Повеќе информации околу модулите може да погледнете на овој ЛИНК.

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење.

Сакаме да ги видиме нашите студенти да ги следат своите соништа и да ги остваруваат своите амбиции. Започнете денес и направете чекор во иднината која е пред вас!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.