Брза и безболна дијагноза! 31% попуст на квантна анализа за испитување на сите болести на дигестивниот тракт и хемороиди од Одлично здравје во вредност од 1000 ден. по цена од 690 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

31%

Заштеда

310 ден.

Купени: 11

 • Дете Татуличе 8А

  Одведи ме таму

  078 332 564

Добивате

Квантна анализа за откривање на сите болести на дигестивниот тракт:

 • Испитување на бактерии, вируси, габички, паразите во системот за варење вклучувајќи ја и бактеријата Helikobakter pilori
 • Испитување на преосетливост на глутен.
 • Утврдување на болести на системот за варење како гастроезофагеален рефлукс, воспаление на желудник, чир на желудник и двaнаестпалачно црево, болести на тенко црево запек, улцерозен колит и кронова болест, запек.
 • Воспаление и други болести на црн дроб и жолчка, камен во жолчка
 • Болести на панкреас и слезена
 • Испитување на малигни заболувања и тумор маркери за болести на дигестивниот тракт.
 • Ипитување на хемороиди како и причината за појава на истите
 • Преосетливост и алергија на над 107 видови на храна

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.06.2019 до 31.08.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација 

Опис

Токсини, бактерии, вируси, габички, паразити, преосетливост на глутен... како да се ослободите од нив и фаталните последици кои ги предизивикуват? 

Токсини, бактерии, вируси, паразити, габички…Секој од нив има штетно влијание врз нашето тело. Тие се составен дел од нашата средина, а со тоа и од нашето тело и не можеме да ги избегнеме. Особено е значајно нивното присуство во дигестивниот тракт каде ја спречуваат ресорпцијата на храната и нормалното функционирање на имунолошкиот систем. Брзата храна, лоши прехрамбени навики, конзерванси, адитиви, хемиски загаден воздух и вода, хемиски третирани растенија со кои се храниме, употреба на лекови, цигари, сомнителен алкохол придонесуваат за загаденост на човечкото тело со токсини и слабеење на имунитетот и вкупната здравствена состојба. Токсините придонесуваат за појава на кисела средина во телото, а киселата средина придонесува за токсичност на клетките и ткивата и е погодна за развој на бактерии, вируси, габички, паразити и канцер клетки. Бактериите и останатите микрорганизми кои ги населуваат дишниот, гастроинтестиналниот и долниот дел од урогениталниот тракт се дел од нормалната флора. Во кисела средина во телото предизвикана меѓу другото и од присуство на токсини од различо потекло се нарушува нормалната бактериска флора и доаѓа разраснување на патолошка бактериска флора која уште повеќе го ослабува имунитетот и придонесува за појава на акутни и хронични болест.

Нормално, бактериската флора 80% би требало да биде составена од пробиотички или корисни микрорганизми, а 20% од патогени или штетни микрорганизми. Домашната бактериска флора во овој сооднос не нанесува штета се додека постои природна рамнотежа на факторите кои делуваат на стабилност и правилно функционирање на клетките.

Глутенска ентеропатија или целијакија е хронична болест на тенкото црево која настанува поради трајна неподносливост на една состојка во пченичното зрно која се нарекува глутен и не ретко може да предизвика многу непријатни симптоми. Освен во пченицата глутен има и во јачмен,`рж и овес, месо, разни видови на маргарин, додатоци на лекови, витамини, аминокиселини, чоколади, вештачки боји и многу други производи.

Неподносливост према глутен е трајна за генетски преодредени личности. Болеста е автоимуна и се создаваат антитела спрема сопствените клетки особено клетките на тенкото црево. Воспалението и дегенерацијата нема да го зафати само цревото. Со напредување на болеста доаѓа до анемија, пречки во дигестјата на лактоза, надуеност, опстипација, пролив, болки во стомакот, лошо расположение, главоболка, смалена концентрација. Кожата е осетлива. Кај маладите се успорува растот, се предизвикува остеопороза, ментална заостанатост. Поради долготрајна воспалителна состојба, ризикот од разни тумори се зголемува, а може да дојде и до автоимуни болести како што се шеќерна болест или автоимуни болести на тиреоидеата, кожата, нервното ткиво. Самата болест почесто се јавува во европските земји кај женскиот пол и тоа реалтивно доста често. Се смета деко секој 100 жител пати од глутенска ентеропатија која може да биде манифестна, но и со години да биде во скриена состојба. Што се однесува до генетските фактори можноста и блиските роднини на болните и самите да имаат глутенска ентеропатија изнесува 2-5%. Освен во пченицата, глутен има и во јачмен,`рж и овес. Симптомите на самата болест се различни: од благи и речиси неуочливи до мошне изразени и веднаш препознатливи. Симптомите на глутенската ентеропатија која со години може да остане скриена и да предизвика секундарно и други болести се следните:

Општи симптоми:

 • општа слабост
 • дебелина
 • губење на тежината
 • низок крвен притисок
 • незначително зголемена температура
 • хроничен замор

Дигестивни симптоми

 • воспаление на гркланот
 • афти во устата
 • запек
 • пролив
 • анорексија
 • мачнина
 • повраќање
 • надуеност на стомакот
 • гасови

Метаболички

 • анемија
 • склоност кон крварење
 • отоци
 • чувство на трнење по рацете и нозете

Мускулно-коскени

 • болки во мускулите
 • болки во коските
 • болки и отоци во зглобовите и кичмата
 • спонтани скршеници на коските
 • болки во мускулите со вкочанетост

Невролошки и психијатриски

 • психичка напнатост
 • депресија
 • анксоизност
 • големи промени во расположението
 • периферна неуропатија
 • вртоглавица или чувство на немање на рамнотежа
 • главоболка и мигренска главоболка

Хормонални

 • пореметување на менструалниот циклус
 • смалена плодност (мажи и жени)
 • повторување на болести во бременоста

Кожни

 • различни исипи
 • црвенило по кожата
 • хематоми
 • keratoza pilaris или пилешка нерамна кожа на рацете
 • Автоимуни заболувања
 • Хашимото тиреоидитис
 • лупус
 • ревматоиден артрит
 • псоријаза
 • улцерозан колит
 • склеродермија
 • мултипна склероза

Компликации

Може да се јави пореметување на жлездите со внатрешно лачење како што се црниот дроб и панкреасот, зголемена киселост на желудечната киселна, настанување на чир на тенкото црево. Најтешка компликација е настанување на малигни болести на дигестивниот систем кај нелечени болни, каде што дијагнозата е утврдена во покасна возраст. Можат да бидат лимфоми, карциноми. Времето од настанување на целијакијата до појавата на малигни болести е различно. Малигноста се јавува кај 14% пациенти со нелечена глутенска ентеропатија, па некогаш нелечената глутенска ентеропатија се смета за премалигна состојба.

Доколку го купите овој купон добивате можност за натамошно мултидисциплинарно лекување со попуст од 30% единствено во Македонија. Ова лекување опфаќа интегративен пристап кој опфаќа Информотерапија, Хомеопатија, одстранување на енергетски блокади по чакри и акупунктурни мердијани,  балансирање на исхрана според крвни групи и кинеска медицина   по методот на  5 елементи(дрво,огин,земја,метал,вода)

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.