60% попуст на пакет испитувања со квантна анализа за откривање на причините за дебелина, хроничен замор, дијабет, масти во крвта (метаболен синдром) од Одлично здравје во вредност од 2500 ден. по цена од 990 ден.

РАСПРОДАДЕНО

60% попуст на пакет испитувања со квантна анализа за откривање на причините за дебелина, хроничен замор, дијабет, масти во крвта (метаболен синдром) од Одлично здравје во вредност од 2500 ден. по цена од 990 ден.

Цена

990 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,500 ден.

Попуст

60%

Заштеда

1,510 ден.

Купени : 6

 • Дете Татуличе 8А Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 078 332 564

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 11:00 - 21:00 Саб: 11:00 - 21:00

Добивате

Пакет испитувања со квантна анализа за откривање на причините за дебелина, хроничен замор, дијабет, масти во крвта (метаболен синдром)

 • преглед на целокупниот ендокрин систем (тиреоидна, надбубрежна жлезда,хипофиза)
 • испитување на габички, бактерии, вируси и паразити во дигестивниот тракт кои многу често можат да бидат причина за неправилно функционирање на дигестивниот тракт
 • откривање за причини за запек доколку истиот постои 
 • испитување на функцијата на слезена и панкреас 
 • откривање на емотивни причини кои многу често можат да бидат причина за дебелина 
 • постоење на анемија 
 • слабост во циркулација 
 • испитување на функција на црн дроб 
 • испитување на замастеност во црниот дроб како и постоење на талог и каменчиња во жолчката 
 • испитување на преосетливост и алергија на одредени типови на храна 
 • испитување на осетливост на глутен

* Со овој купон добивате 50% попуст за натамошно лекување со хомеопатија , енергетска терапија и информотерапија


Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.07.2017 до 26.08.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

КАКО ЈАДЕШ ТАКА МИСЛИШ, КАКО МИСЛИШ ТАКА ЖИВЕЕШ

Ќе седите ли се уште со помфритот и грицките во една рака и кока кола во друга рака и ќе чекате чудотворно решени од науката за вашите проблеми во врска со здравјето?

Секојдневната исхрана богата со јагелнихидрати а сиромашна со есенцијални хранливи како витамини,микроелементи,ензими,есенцијални масни и аминокиселини придонесуваат за дисхармонија и дизбаланс во организмот и појава на низа хронични заболувања како висок крвен притисок, срцеви заболувања, дебелина,дијабет, алергии, кои се појавуваат во се помлада возраст. Организмот внесува храна, клетката гладува поради недостаток на есенцијални хранливи материи, се внесува уште повеќе храна и така влегувате во магичен круг.

Кон ова придонесува и современиот начин на чување и обработка на храната, употреба на вештачки ѓубрива и испоснувањето на земјата, употрба на конзерванси,вештачки бои што дополнително ја осиромашува исхраната со есенцијални хранливи матери а се внесуваат непотребни штетни материи кои дополнително го оптоваруваат и оштетуваат организмот од најмлада возраст и придонесуваат за намалување на имунитетот и појава на болест.

Време е да се превземе најдоброто нешто за вашето здравје и здравјто на вашите блиски. Време е да ги надохнадиме овие хранливи материи кои се неопходни за правилно функционирање на нашето тело и елиминирање на штетните материи од нашиот организам. Не дозволувајте евтините комерцијални реклами да го загрозат вашето квалитетно живеење и најскапоценото нешто што го имате. ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ.Превентивно делување е најдобро решение за вашето здравје.

Затоа вложете во вашето здравје и во вашата убавина. Влогот ќе ви биде многукратено вратен со хармонично,среќно и исполнето живеење

СИМПТОМ НА ХРОНИЧЕН ЗАМОР, ДИЈАГНОСТИЦИРАЊЕ И КАКО ДА СЕ НАДМИНЕ ОВОЈ МАЃЕПСАН КРУГ?

Се будите позаморни отколку што сте заспале со болки во коските и мускулите, со големи подочници и веќе во 12 часот го пиете третото кафе но ништо не помага? Лесно се заморувате при најмал напор? Имате потешкотии во концентрацијата и работата? И покрај тоа што сте заморни навечер не можете да заспите до доцна во ноќта и ако заспите често се будите? И сето тоа трае со недели па и со месеци? Одите кај вашиот матичен доктор и не наоѓа некоја значајна причина за оваа појава? Тоа значи дека патите од симптомот наречен хроничен замор.И ако ви е за утеха од овие симптоми страда една третина од светското население.

Четири пати почесто се јавува кај жени а не е исклучена и појава кај деца особено кај адолесценти. Спрема светската здравствена организација како хроничен замор се смета оној кој трае 6 или повеќе месеци, не се смалува со одмарање, предизвикува значителна редукција на дневните активности. За сите овие симптоми нема позната причина и исклучено е клиничко заболување.

Точната причина на хроничниот замор е непозната. Постојат неколку теории за причината на Симптом на хроничен замор. А) Некои теории велат дека Epstein barr вирус или Human herpes вирус или друг неспецифичен вирус може да биде причинител на овој симптом.Причинител може да биде и Borrelia burgdoferi, Human retrovirus, Mycoplasmi и други бактерии,вируси, габички и паразити.

Б) Втора теорија е дека причинител е воспаление на нервниот систем поради погрешен имунолошки одговор на телото како и хормонален дизбаланс.

В) Трета теорија е дека постоење на стрес, генетски фактор или фактори од околината може да го активираат овој многу непријтен симптом кој доколку не се елиминира навистина може да доведе до многу сериозни заболувања. Меѓу факторите од околината многу сериозно треба да се сфатат интоксикација со тешки метали и други токсини од почвата, водата и воздухот.

Г) Алергија на храна меѓу кои спаѓа и преосетливост на глутен може многу често да биде предизвикувач на симптом на хроничен замор.

Хроничниот замор има 8 официјални симптоми:

 • слабеење на способноста на концентрација и памтење
 • осетливо грло 
 • осетливи лимфни чворови
 • мускулна болка
 • болка во зглобовите без оток и црвенило 
 • главоболка која добива нови карактеристики во однос на интензитет и времетраење
 • сон кој не освежува 
 • замор после редовна активност кој трае повеќе од 24 часа

За да се дијагностицира хромичниот замор потребно е да има најмалку 4 од овие основни симптоми без постоење на основно заболување и претходно навдениот симптом а тоа е замор кој трае 6 или повеќе месеци, не се смалува со одмарање, предизвикува значителна редукција на дневните активности.

ИМА ГОЛЕМА ПОТЕШКОТИЈА ВО УТВРДУВАЊЕТО И ПОСТАВУВАЊЕТО НА ДИЈАГНОЗАТА НА ХРОНИЧЕН ЗАМОР. Причина за оваа потешкотија се следните фактори:

1) Хроничен замор може да биде последица на многу заболувања и мора да се направи дистинкција каде хроничниот замор е последица на одредени заболувања како хипотироидизам, остеопороза, канцер, автоимуни заболувања, проблеми со надбубрежната жлезда, дебелина, хормонален дизбаланс, нарушување во исхраната (булимија или анорексија), депресија

2) Многу често пациентите имаат дополнителни симптоми и зависно од тоа колку доминираат и нивата тежина можат да ја преклопат сликата на хроничниот замор. Такви се болки во градите, абдоминална болка, краток здив, кашлање, дијареа, гадење, ноќно потење, болки во вилицата и мускулна вкочанетост, кожни сензации дупло гледање и психолошки проблеми како панични напади, страв и депресија. Како резултат на сето ова се јавува и слабеење или дебелина.

3) Од медицинска гледна точка НЕ ПОСТОЈАТ лабараториски тестови со кои може да се утврди оваа состојба. Поради тоа е нужна грижлива медицинска евалуација за да се утврди вистинската дијагноза и причина за оваа состојба. НО ИМА НАДЕЖ ЗА НАДМИНУВАЊЕ НА ВАКВАТА СОСТОЈБА СО КОМПЛЕТЕН ХОЛИСТИЧКИ ПРИРОДЕН ПРИСТАП КОЈ ВКЛУЧУВА:

 • Квантна анализа- утврдување на недостаток на одредени минерали,витамини, присуство на токсини,алергии и тешки метали
 • Квантна анализа со утврдување на бактерии, вируси, габички, паразити во телото
 • Хомеопатско лекување според конституција и хомеопатско отстранување на отрови, тешки метали, бактерии, вируси , габички и паразити
 • Индивидуален нутриционистички пристап и препорака на природни суплементи
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ