31% попуст на квантна анализа за испитување на причините за расеаност, заборавеност, намалена концентрација, замор и потешко учење од Одлично здравје во вредност од 1000 ден. по цена од 690 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

31%

Заштеда

310 ден.

Купени: 7

 • Дете Татуличе 8А

  Одведи ме таму

  078 332 564

Добивате

Квантна анализа за испитување на причините за расеаност, заборавеност, намалена концентрација, замор и потешко учење

 • Мозочни структури
 • Голем, мал, среден мозок и продолжен мозок
 • Испитување на нервните клетки
 • Испитување на синапсите (поврзаностите во мозокот)
 • Испитување на невротрансмитери во мозокот (адреналин, норадреналин, допамин, ацетихолин, хистамин, серотонин, гамааминобутерна киселина, глицин.)
 • Ендокрините жлезди: хипоталамус, хипофиза, пинеална жлезда, тиреоидна жлезда, надбубрежна жлезда, тимус (градна жлезда)
 • Испитување на главни витамини и минерали кои недостасуваат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 23.01.2019 до 20.03.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Немање концентрација, расеаност ,заборавеност, збунетост, губење на работите, дезориентираност, депресија се почесто се појавува и кај помлади луѓе со можност да прогредира во посериозна состојба во понатамошниот живот. Затоа е многу важно да се дететектира и открие на време!
Неуротрансмитери се хемиски супстанции кои овозможуваат комуникација меѓу нервните клетки во мозокот и на тој начин вишок или недостаток на неуротрансмитери предизвикуваат пореметување во концентрацијата и помнењето што понатака води до психички и ментални пореметувања од типот на нервоза,раздразливост и понатамошно прогредирање на посериозни заболувања. Затоа е битно навремено спречување на овие процеси додека се уште се во почетна и во реверзибилна фаза.

Неуротрансмитери се хемиски супстанции кои овозможуваат комуникација меѓу нервните клетки во мозокот и на тој начин вишок или недостаток на неуротрансмитери предизвикуваат пореметување во концентрацијата и помнењето што понатака води до психички и ментални пореметувања од типот на нервоза,раздразливост и понатамошно прогредирање на посериозни заболувања. Затоа е битно навремено спречување на овие процеси додека се уште се во почетна и во реверзибилна фаза.

Квантна анализа е медицина на 21 век. Секое тело секој орган има своја здрава фреквенција научно измерена.Секоја промена од научно имзерената фреквенција преставува промена во енергетското поле или заболување.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.