31% попуст на квантна анализа за испитување на причините за расеаност, заборавеност, намалена концентрација, замор и потешко учење од Одлично здравје во вредност од 1000 ден. по цена од 690 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

31%

Заштеда

310 ден.

Купени: 7

 • Дете Татуличе 8А

  Одведи ме таму

  078 332 564

Добивате

Квантна анализа за испитување на причините за расеаност, заборавеност, намалена концентрација, замор и потешко учење

 • Мозочни структури
 • Голем, мал, среден мозок и продолжен мозок
 • Испитување на нервните клетки
 • Испитување на синапсите (поврзаностите во мозокот)
 • Испитување на невротрансмитери во мозокот (адреналин, норадреналин, допамин, ацетихолин, хистамин, серотонин, гамааминобутерна киселина, глицин.)
 • Ендокрините жлезди: хипоталамус, хипофиза, пинеална жлезда, тиреоидна жлезда, надбубрежна жлезда, тимус (градна жлезда)
 • Испитување на главни витамини и минерали кои недостасуваат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 23.01.2019 до 20.03.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Немање концентрација, расеаност ,заборавеност, збунетост, губење на работите, дезориентираност, депресија се почесто се појавува и кај помлади луѓе со можност да прогредира во посериозна состојба во понатамошниот живот. Затоа е многу важно да се дететектира и открие на време!
Неуротрансмитери се хемиски супстанции кои овозможуваат комуникација меѓу нервните клетки во мозокот и на тој начин вишок или недостаток на неуротрансмитери предизвикуваат пореметување во концентрацијата и помнењето што понатака води до психички и ментални пореметувања од типот на нервоза,раздразливост и понатамошно прогредирање на посериозни заболувања. Затоа е битно навремено спречување на овие процеси додека се уште се во почетна и во реверзибилна фаза.

Неуротрансмитери се хемиски супстанции кои овозможуваат комуникација меѓу нервните клетки во мозокот и на тој начин вишок или недостаток на неуротрансмитери предизвикуваат пореметување во концентрацијата и помнењето што понатака води до психички и ментални пореметувања од типот на нервоза,раздразливост и понатамошно прогредирање на посериозни заболувања. Затоа е битно навремено спречување на овие процеси додека се уште се во почетна и во реверзибилна фаза.

Квантна анализа е медицина на 21 век. Секое тело секој орган има своја здрава фреквенција научно измерена.Секоја промена од научно имзерената фреквенција преставува промена во енергетското поле или заболување.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.