Целосна грижа за вашето здравје! 59% попуст на детален преглед на органи + детекција и третирање на патогени микроорганизми од Karas Health Group во вредност од 4600 ден. по цена од 1900 ден.

Цена

1900 ден.

Вредност

4600 ден.

Попуст

59%

Заштеда

2700 ден.

Купени: 45

 • ул. Есперанто 165а, Скопје

  Одведи ме таму

  075 662 255

Добивате

Анализа со квантна медицина - детален преглед на органи + детекција и третирање на патогени микроорганизми 

 • Проверка на кардиоваскуларен систем (срце, крвни садови, присуство на покачени масти, зголемен крвен притисок, присуство на атеросклеротични плаки и проверка на проодност на каротиди)
 • Проверка на цереброваскуларен систем ( мозок и крвни садови во мозок)
 • Проверка на скелетомускулен систем ( детекција на присутни деформитети на рбетен столб и други промени на коски)
 • Преглед на тироидна и паратироидна жлезда
 • Проценка на имун систем
 • Преглед на цел гастроинтестинален тракт со одредување на нормална бактериска микрофлора плус детекција и третирање на патогени микроорганизми (хранопровод, желудник, тенко и дебело црево, анален отвор)
 • Проверка на функција на горни и долни дишни патишта
 • Проверка на уринарен систем кај мажи и жени (бубрези, мочни патишта, мочен меур)
 • Проверка на репродуктивни органи кај мажи и жени (матка, јајници, јајцеводи, тестици)
 • Преглед на простата
 • Проверка и третирање на присутни патогени микроорганизми (вируси, бактерии, хелминти)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.11.2019 до 31.12.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е предходна резервација

Опис

Квантната Медицина

Квантна физика како основа на квантната медицина

„Основниот принцип на квантната физика е дека апсолутно сè има фреквенција и дека секојa клетката на нашето тело има своја идеална фреквенција. Кога таа фреквенција ќе се промени како резултат на ефектите од различни стресогени фактори, се менуваат и комуникациските способности на нашите биофотони, па крајниот резултат од таквата промена е болест “.

Човечкото тело е совршена мрежа на меѓусебно поврзани системи, и сите тие придонесуваат за тоа функционално единство и ја зајакнуваат неговата способност да се лекува.

Значи, освен анатомско-морфолошката структура на организмот што ја гледаме со голи очи, постои и т.н. „Електромагнетен скелет на човекот“ преку кој кружат електромагнетни бранови создаваат свое кохерентно поле кое што го регистрира и проучува квантнатата медицина. Клиничкиот увид во квантната медицина оди понатаму се до внатрешните процеси на живите клетки, до ниво на нивната интеракција со квантното-енергетско поле.

Квантната медицина покажува дека истата интелигенцијата својствена за телото, со помош на која може да заздрави рана или скршена коска, дури и да не размислувате за тоа, може да се унапреди за да нè излечи од скоро секоја болест.

Ова е причината зошто квантната медицина обединува многу различни пристапи кон здравствениот проблем,што резултира во уникатен модел базиран на енергија.

 • Ваквиот пристап ја зголемува можноста кај заболените да се активира слабите или нарушени механизми за заздравување
 • Има огромни достигнувања во рано откривање на заболувања, промени на клетки а како најголем домен и самата терапија на ваквите промени 
 • Квантниот пристап е моќно оружје за справување со стрес, мозочен удар, болести на срцето и ракот.
 • Квантната медицина ја гледа болеста како „пресврт“ на квантното-енергетското поле на телото. Наместо да ги сузбие симптомите на дисхармонија (како што се болка или воспаление), квантната медицината пристапува кон болеста со намера да се елиминира постојната дисхармонија. Тоа го постигнува со внесување поголеми количини на енергија или со стимулација на специфични резонанци, кои ја корегираат дисхармонијата и доведуваат до природно, спонтано излекување.

Опрема во квантна медицина

Начелата на квантната физика се веќе одговорни за појава на голем број технолошки откритија,како што се магнетната резонанца и ласерска хирургија, кои лекарите и стоматолозите ги користат секојдневно во целиот свет.

Една од најновите пронајдоци е БИО-РЕЗОНАНТНА ДИЈАГНОСТИКА И ТЕРАПИЈА или неговиот последен технолошко оперативен систем DIANEL ,кој во моментов е најкомплексен биорезонантен биофидбек направен по принципи на кванта биофизика, која се заснова на принципите на холистичката медицина. Овој изум овозможува био-повратна дијагноза-терапија која е без контраиндикации, неинвазивна, безболна, без хемија, прилагодена на секој организам. Системот е дизајниран така што телото, за време на терапијата само на негово потсвесно ниво избира што најдобро му одговара (т.е. која фреквенција!) во тој момент DIANEL ги балансира сите функции на организмот кои биле нарушени од внатрешни или надворешни стресогени фактори и на тој начин лекува.

Karas Health Group

Нашата ординација Карас Хелт Груп поседува дозвола за работа издадена од министерство за здравство на Република Северна Македонија и ги поседува сите потребни лиценци за вршење на дејност од областа на комплементарната и алтернативна медицина  од областа на Квантна медицина. Во постојана соработка сме со најголемиот институт за Квантна Медицина ,,НЕЛИАН – Москва Русија” и ги поседуваме сите сертификати од истите.

Севкупното делување со уредот е безболно,неинвазивно и апсолутно 100% безопасно за човекот.

Дел од услугите што ги нудиме:

 • Одредување на инхалациони алергени, алергени на гастроинтестинален тракт и алергени на кожа. 
 • Третирање на хронични тонзилити  и синузити.
 • Детекција на патогени микроорганизми и третирање на истите.
 • Проверка на цел гастроинтестинален тракт со детектирање присуство на Helicobacter pylori и инактивирање на бактеријата.
 • Детален преглед на црева и проценка на  бактериска микрофлора.
 • Одредување на степен на густина на коски и патолошки промени на истите.
 • Одредување степен на проодност на каротиди и сите други артерии во организмот.
 • Одредување на дерматолошки проблеми и третирање на истите.
 • Одредување на габични инфекции на кожа и нокти и третирање на истите.
 • Проверка на функција на дишни патишта.
 • Проверка на функција на црн дроб и жолчка како и детекција на камен во истата.
 • Проверка на функција на бубрези и детекција на камен во истите.
 • Проверка на урогенитален систем кај мажи и жени.
 • Проверка на простата.
 • Испитување на ефикасност на лек врз организмот на пациентот.
 • И друго

За консултации за други заболувања и одговор на квантната медицина за истите побарајте го медицинскиот тим на Карас Хелт Квантум на 075 66 22 55

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

djacemk

Neznam koj vi dozvoluva da gi lazete lugeto so ova .... Za skoja osuda ste

Член на Grouper од: 21-01-2011

sandra

Здраво, Ви благодариме за коментарот. Ве молиме информирајте не на маил: support@grouper.mk или телефонски на 02 3232 145 за што конкретно се однесува вашиот коментар и дали сте извршиле преглед во компанијата со цел да извршиме проверка. Дополнително во понудата во делот Опис транспаренто е објаснета дејноста на компанијата и соодведно сите опции кои се опфатени во анализата со квантна медицина, како и опремата која се користи за извршување на прегледот.

Член на Grouper од: 01-04-2019
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.