Затегната кожа без брчки! 40% попуст на мезотерапија на лице со дермапен во La Vita-Em во вредност од 2500 ден. по цена од 1490 ден.

Цена

1490 ден.

Вредност

2500 ден.

Попуст

40%

Заштеда

1010 ден.

Купени: 3

 • Методија Шаторов Шарло 26/1, Скопје

  Одведи ме таму

  078 450 713

  [email protected]

Добивате

Мезотерапија на лице со дермапен

Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.01.2023 до 30.04.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на телефон или вибер 078 450 713
 • Понудата важи само за жени
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Оваа процедура е минимално инвазивна, нехируршка техника за подмладување на кожата при која се користи медицински уред, односно дермапен кој содржи повеќе микро иглички кои всушност создаваат микроканали во кожата за зголемена стимулација на циркулацијата и природно производство на колаген во третираната област. Овој новосоздаден колаген и дава дополнителна поддршка на кожата и помага да се подобри целокупното здравје и квалитет на кожата. Овој третман помага во затегнување на кожата, подобрување на лузните, брчките и ја помага апсорпцијата на локални производи за нега на кожата.

Придобивки од мезотерапија со дермапен:

 • Го стимулира производството на колаген;
 • Безбедно за повеќето типови кожа;
 • Ја подобрува текстурата на кожата;
 • Ја намалува појавата на големи пори;
 • Ги подобрува ефектите на производите за локална нега на кожата;
 • Ја стимулира циркулацијата;
 • Го подобрува целокупното здравје на кожата.

За компанијата

Во модерно опремен простор и топол амбиент La Vita - Em овозможува максимално задоволување на сите потреби и барања од страна на секој клиент или пациент во областа на физикалната медицина и убавината.

Зошто La Vita - Em?

 • Сертифициран тим - Нашиот тим е составен од висококвалификуван дипломиран физиотерапевт кој исто така има и долгогодишно искуство и врвно знаење во областа на козметологијата.
 • Хигиена - Опрема за еднократна употреба, персонализирана за лојални клиенти.
 • Приватност - Вниманието е посветено само на вас.
 • Најсовремена апаратура - BTL (Велика Британија) - апарат кој користи комбинирана физикална терапија. Најсовремени апарати со соодветни обуки за истите.
 • Врвен квалитет - Во нашиот центар се користат производи од природна или медицинска козметика како што се: Bioderma, Victoria Vynn, Babor и Depileve.
 • Искуство - Третманите ги извршува стручно лице со долгогодишно искуство.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.