2 ја следат оваа компанија


Ладно Цедено ЕКСТРУДИРАНО Афионово Масло

3150 ден.

Шифра:

002

Опис

Масло од афион ладно цедено за остеопороза

500 мл

? Семките од афион се богат извор на диетални влакна, вид на јаглени хидрати кои се наоѓаат во храната од растително потекло. Само две лажици семе содржат 3,4 g влакна, што е 14 проценти од препорачаната дневна доза за жени и 9 проценти за мажи. Влакната не само што ќе ја регулираат столицата, туку и ќе ве одржат да се чувствувате сити и ќе спречат запек, а во исто време ќе го намалат нивото на холестерол во крвта. Исхраната богата со растителни влакна го промовира општото здравје и го намалува ризикот од развој на дијабетес тип 2.

? Калциум и бакар

? Две лажици масло од афион, исто така, содржат 253 милиграми калциум, односно 286 милиграми бакар, што е 25 и 32 проценти од препорачаната дневна доза на овие минерали. Сите знаеме дека калциумот го промовира здравјето на коските и поддржува подобра функција на срцето, а бакарот одржува силно сврзно ткиво, ги зајакнува коските и ја штити ДНК од оштетување.А

? Фосфор и манган

? Фосфорот, како и калциумот, е составен дел на коскеното ткиво, додека манган произведува колаген, протеин кој ги штити коските од оштетување. Две лажици масло од афион се доволни за да внесете 22 проценти од препорачаната дневна доза на фосфор, што е 153 милиграми, а кога станува збор за манган, преку две лажици ќе внесете 65 % од препорачаната доза манган за жени и 51% проценти за мажи.

? Лековити својства

? Маслото од афион е богато со омега 6 и омега 9 незаситени масни киселини. Богат е со фосфор, магнезиум, калиум и железо.

? Помага при лекување на тромбоза и емболија,антиканцерогено дејство, го нормализира нивото на холестерол во крвта, ја зголемува моќта на концентрација, ги зајакнува нервите, ја смирува болката и ги релаксира мускулите. Го забавува стареењето на организмот. Помага во развојот и заштитата на коските, тоа е природен еликсир за остеопороза. Го нормализира нивото на холестерол во крвта. Го зајакнува одбранбениот механизам на телото.

? Маслото од афион се произведува со механички процес на ладно цедење, кој ги зачувува неговите природни својства и биолошки важните состојки.

? ВАЖНО !! ❤️❤️❤️ Маслото од од афион може да ја зголеми сексуалната желба и кај мажите и кај жените. Истото содржи соединенија наречени лигнани кои го зголемуваат либидото и сексуалната желба.

Детали за испорака

Испорака

  • Достава за сите нарачки под 1500 денари е 120 денари
  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1500 денари
  • Време потребно за достава: 2-3 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 076 221 166
  • Види ја продавницата на "Bio Oil" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Биооил е компанија чија дејност е производство на 100% природни ладни цедени масла. Маслата се произведени во Македонија и се висококвалитени производи.

Поради технологијата со која се изработени и хранливите материи од сончогледовото семе што ги поседуваат, маслата носат повеќекратни придобивки за целото семејство и ги прават значително погодни за користење за нега на кожата.

Овие органски сончогледови масла содржат повеќе од 80% мононезаситени масти што ги прави добри за срцето. Импресивната содржина на масни киселини во сончогледовото масло помага да се одржи рамнотежата во вашето тело. Покрај тоа, не содржат заситени масти, што помага да се контролира нивото на холестерол во вашето тело.

Маслата на Биооил не содржат тешки метали, пестициди, адитиви или конзерванси. Дополнително, исполнуваат висок сертификат ХАСАП и дозвола за работа од АХВ која го контролира квалитетот на производите. 

Производите се спакувани во темно стакло за да се заштити маслото од сончевите зраци со што ги задржува природните својства

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.