2 ја следат оваа компанија


Ладно Цедено ЕКСТРУДИРАНО Сончогледово Масло

295 ден.

Шифра:

001

Опис

?Во древните книги на источните мудреци, пишува дека има лек за секоја болест во природата и дека најлековита е тревата што расте во областа од каде што потекнуваме. Сончогледот е скапоцен подарок, бидејќи неговите семиња се користат за производство на ладно цедено масло. Од друга страна, маслото со ладно цедење е вистински рудник за здравје, поради што се повеќе се користи.

?Природно, чисто, нерафинирано сончогледово масло, богато со витамин Е и незаситени масни киселини. се добива со ладно цедење на семки од сончоглед, притоа зачувувајќи ги сите биолошки важни состојки, имено витамин Е и незаситени масни киселини.

?Семките од сончоглед содржат дури 50% масло богато со незаситени масни киселини, кои го зачувуваат здравјето на крвните садови и го намалуваат нивото на холестерол во крвта. Покрај тоа, тие се добар извор на протеини и есенцијални амино киселини, витамин Е , заштита на кожата, срцето и крвните садови, витамини Б1 и Б5, магнезиум, селен, манган, бакар, фолна киселина и диетални влакна. Ова растение е ненадминат природен лек за превенција и третман на рак, докажано е дека е лек за егзема, артритис и болки предизвикани од реума, додека го намалува холестеролот во крвта и се користи за масажа во случај на грчеви во нозете. Во последно време, се повеќе се користи во козметичката индустрија.

?Сончогледовото масло се користело пред 5.000 години во традиционалната индиска медицина за чистење на телото од штетни материи.

Терапијата со масло е многу ефикасна во случај на ослабен имунитет и сите болести што се јавуваат како последица на оваа состојба. Се покажа дека е ефикасно во лекувањето главоболки, забоболки, замор, егзема, чир на желудник, цревни заболувања, бронхитис, болести на крвта, енцефалитис (воспаление на мозокот), женски заболувања, заболувања на белите дробови и црниот дроб, артроза (болна и вкочанети зглобови), . Терапијата со сончогледово масло има превентивно дејство врз малигните заболувања бидејќи го потиснува развојот на клетките на ракот. Се препорачува за луѓе кои имаат проблеми со периодонтитис, бидејќи докажано е дека ги зајакнува забите и спречува крварење на непцата.

?Придобивки од консумирање сончогледово масло со ладно цедење:

 • намалување на ризикот од срцеви заболувања
 • регулирање на холестеролот
 • регулирање на хормоналниот систем
 • зајакнување на коските и намалување на остеопорозата
 • нега на кожа и коса

Детали за испорака

Испорака

 • Достава за сите нарачки под 1500 денари е 120 денари
 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1500 денари
 • Време потребно за достава: 2-3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 076 221 166
 • Види ја продавницата на "Bio Oil" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Биооил е компанија чија дејност е производство на 100% природни ладни цедени масла. Маслата се произведени во Македонија и се висококвалитени производи.

Поради технологијата со која се изработени и хранливите материи од сончогледовото семе што ги поседуваат, маслата носат повеќекратни придобивки за целото семејство и ги прават значително погодни за користење за нега на кожата.

Овие органски сончогледови масла содржат повеќе од 80% мононезаситени масти што ги прави добри за срцето. Импресивната содржина на масни киселини во сончогледовото масло помага да се одржи рамнотежата во вашето тело. Покрај тоа, не содржат заситени масти, што помага да се контролира нивото на холестерол во вашето тело.

Маслата на Биооил не содржат тешки метали, пестициди, адитиви или конзерванси. Дополнително, исполнуваат висок сертификат ХАСАП и дозвола за работа од АХВ која го контролира квалитетот на производите. 

Производите се спакувани во темно стакло за да се заштити маслото од сончевите зраци со што ги задржува природните својства

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.