Пробајте вкусен турски специјалитет! 34% попуст на специјалитет по избор: лахмаџун или пиде во Ресторан и кафе Наргиле

Цена од

59 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

90 ден.

Попуст

34%

Заштеда

31 ден.

Купени: 71

 • Arhiepiskop Angelarij, Skopje 1000, Republic of Macedonia

  Одведи ме таму

  078494888

  [email protected]

Добивате

Опции на понудата:

Лахмаџун 90 ден. 59 ден.
Пиде 180 ден. 99 ден.

*Достапните видови на пиде можете да ги погледнете во делот Опис

* Ресторанот нема да работи на 13.05.2021 год. 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.04.2021 до 15.04.2022
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација 
 • Понудата важи само за во ресторанот, не важи за носење
 • Кујната на ресторанот работи до 17:15 часот
 • Ресторанот нема да работи на 13.05.2021 год. 

Опис

Достапни видови на пиде:

 • Мелено месо (состав: мелено месо, домати, пиперки, кромид и зачини) 140 ден. 
 • Кашкавал (состав: кашкавал и зачини) 150 ден. 
 • Мелено месо, јајца (состав: мелено месо, домати, пиперки, кромид, зачини и јајца) 160 ден. 
 • Мелено месо, кашкавал (состав: мелено месо, домати, пиперки, кромид, зачини и кашкавал) 160 ден. 
 • Кашкавал, зеленчук (состав: кашкавал, домати, пиперки, кромид и зачини) 160 ден. 
 • Кашкавал, јајце (состав: кашкавал и јајце) 160 ден.
 • Мешано (состав: домати, пиперки, магданос, испечено мелено месо и кашкавал) 160 ден. 
 • Затворено (состав: домати, пиперки, магданос, испечено мелено месо и сирење) 160 ден. 
 • Јогурт (состав: домати, пиперки, магданос, испечено мелено месо и јогурт) 180 ден. 
 • Кашкавал, зеленчук и пилешко месо (состав: кашкавал, домати, пиперки, кромид, зачини и пилешко месо) 180 ден. 
 • Кушбаши (состав: ситно сецкано месо, домати, пиперки и зачини) 170 ден. 
 • Кушбаши, кашкавал (состав: ситно сецкано месо, домати, пиперки, зачини и кашкавал) 180 ден.

Тур­ската кујна е една од најв­ку­сните кујни на све­тот. Таа прет­ста­вува инте­ре­сна ком­би­на­ција од балкан­ската, меди­те­ран­ската и блиско-источните кујни.

Ви нудиме совршена можност да пробате специјалитети од турската кујна, Лахмаџун и Пиде!

Лакмаџун во буквален превод значи "тесто со месо". Станува збор за меко и многу тенко парче тесто со фил од зачинето мелено месо.

Лахмаџунот се подготвувал на територијата на многу земји: Ерменија, Азербејџан, Либан, Ирак, Јордан, Газа, Саудиска Арабија и Сирија, но во Турција се смета за вистински специјалитет.

Пидето е специјалитет распространет низ цела Турција. Можете да најдете специјализирани ресторани за Пиде буквално во секој град во Турција.

Основата на Пидето е тесто, како тесто за пица или пита. Се пече исклучиво во фурна на камен или на тули. Има многу варијанти на Пиде. Полнењата доста варираат, но главно се користат овие намирници: мелено говедско месо, кромид, пиперка, домат, печурки, кашкавал, магданос, сирење и сл.

Поминете пријатни мигови со вашите блиски во пријатната атмосфера и автентичниот амбиент на ресторан и кафе "Nargile" со неверојатно вкусна порција лахмаџун или пиде!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.