13 ја следат оваа компанија


img

- 14%

Laica J35 Бокал за филтрирање вода + бесплатна достава

1390 ден.

1199 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Купени:

6
 • бул. Борис Трајковски 86а (до Лукоил)

  Одведи ме таму

  02 2520 999, 078 238 820

  info@krusel.mk

Опис

Laica J35 - Направен за оние кои сакаат да уживаат во посебен стил и елеганција

Водата е темел на човечкиот организам. Таа нè снабдува со потребната енергија и го одржува нашето тело здраво и силно. Потребно е редовно да се пие и хидрира организмот. Сепак, водата од чешма често е не е многу добро, таа е тешка и полна со штетни метали.

Пијте само добра, чиста вода. Искористете ја предноста на филтерот Laica, кој ќе осигури дека водата може да вкуси одлично. Со капацитет од 2,3 литри, имате доволно капацитет. Со оваа големина на бокал, филтрирајте 1,2 литри чиста вода. Се што ви треба е 2 x секојдневно пополнете вода и можете да бидете сигурни дека имате не само чиста и здрава вода за пиење, но исто така ќе наете и дека го снабдувате организмот со соодветна количина од препорачаната доза од 2 литри или повеќе.

Бои:

 • Црвена - Laica J35АБ
 • Сина - Laica Ј35AC

Технички спецификации

 •  Вкупен волумен 2.3 л
 •  Материјал на садот Пластика
 •  Категорија Филтер бокал
 •  Стандардна галантерија вклучува 1pc Bi-flux филтер
 •  Капацитет на филтрирана вода 1,2 лит.
 •  Индикатор за статус на филтер Да
 •  Длабочина 27,4 см
 •  Висина 9,4 см
 •  Тежина 0,6 кг

Филтерот има 5 нивоа на филтрирање и ја намалува тврдоста на водата, ги отстранува хлорот, тешките метали, пестициди, а со тоа значително го подобрува вкусот и квалитетот на водата.

5 фази на филтрација
Пре-филтрација - отстранува поголеми честички во водата
Ионска смеса - ги отстранува субстанците како тешки метали (олово, бакар, цинк, железо, и сл.)
Активен карбон - ги отстранува пестицидите и хлорот со активна реакција
Ситен филтер - спречува испуштање на додатни честички
Пост-филтер - за финална филтрација

Го подобрува квалитетот на водата, и ја прочистува од СИТЕ  честички

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Крусел" 
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.