img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


Lapothicell Panthenol 10% Soothing Cream

1590 ден.

Опис

Моќниот хидрантен смирувачки крем со 10% пантенол со ефект на ладење и навлажнувачка сензација, наменет е за оштетена и груба кожа од надворешните штетни влијанија и иритации (хемиски или физички). Со својата впивлива и свиленкаста текстура, направен од формула која ја заштитува кожата од губење на влажноста, правејќи ја сјајна, ги подобрува симтомите на оштетена кожа три пати побрзо и целосно ја обновува.

Пантенолот застапен со висока концентрација (100,000ppm) е значајна состојка која има својство да ја привлече и задржи влагата, карактеристична по тоа што се претвора во витамин B5 кога се апсорбира во кожата. Со ваквите благотворни ефекти, директно ја снабдува кожата со влажност и може значително да ја подобри и смири кожата, отстранувајќи ги мртвите клетки и чешањето, зголемувајќи ја влажната содржина на кожата.

Екстрактот од лист од Hamamelis virginiana, алантоин и екстракт од прополис значително ја смируваат оштетената кожа од надворешните влијанија. Состојките со природно потекло како екстракт од Camellia, зелен чај и чајно дрво нудат хидрантно ревитализирачко чувство што продира длабоко во кожата. Екстрактот од лист од Agrimonia eupatoria може да помогне во контролата на прекумерното испуштање на себумот и помага во урамнотеженоста на маслото и водата кај безживотната кожа.

Овој хипоалерген производ се препорачува за чувствителна и оштетена кожа склона на надворешни иритации на која и е потребно моментална хидратација, кожа на која и недостига урамнотеженост на вода и масло, кожа на која и е потребно хидрататнтен крем без лепливост и со долготрајни навлажнувачки ефекти.

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина од кремата на кожата секое утро и вечер. Тапкајте нежно за подобар резултат.

За да уживате во најдобрите резултати за Вашата кожа, Lapothicell препорачува овој крем да се употребува заедно со следните производи: AC Daily Calming Calamine Cleanser → Toning Essence Facial Hydrating Booster → SOS Spot Serum → Minus Mask Sheet

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.