img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


Lapothicell Pore Purifying Clay Mask

1150 ден.

Опис

Глинената маска за прочистување на пори ја отстранува затнатата мрснотија и нечистотија на порите. Нежна како крем, розовата глинена маска нежно се вклопува на кожата, а лесно се отстранува со миење и ја зајакнува текстурата на кожата преку прочистување и затегнување на порите.

Благодарение на екстрактот од лист од Cryptomeria japonica и од Agrimonia eupatoria како и природните состојки од екстракт од лотус, корен од шпански сладунец, екстракт од лист од Perilla frutescens, маската ја негува, делува смирувачки на чувствителната кожа и го враќа балансот на кожата на која и недостига урамнотеженост на вода и масло. Додека се суши има смалувачки ефекти кај проширени пори со што ја прави кожата еластична и затегната, а текстурата на кожата чиста и транспарентна.

Содржи високата концентрација на розова глина или каолин (101,000ppm) кој е минерал од глина сушен во еколошки регион и е познат по одличниот апсорбирачки ефект на вишокот на масло и отстранување на нечистотиите и мртвите клетки од кожата. Помага за мекиот и свеж изглед на кожата без маснотија со голема ефикасност во контролата на себумот.

Се препорачува за кожа на која и е потребно нега на порите и вадење на нечистотии и мртви клетки, чувствителна кожа на која и е потребна нега и изгледа уморно и после миењето на лицето, на која и недостига урамнотеженост на вода и масло поради прекумерното испуштање на себум, кожа што изгледа ронлива кога и се нанесува шминка.

Овој производ Ви нуди здрава формула без штетни состојки, ослободен од 7 парабени.

Нанесете ја маската на чиста и сува кожа. Користејќи ја шпатулата, нанесете ја на лицето избегнувајќи ги областите околу очите и усните. Исплакнете ја со топла вода после 15-20 минути.

За да уживате во најдобрите резултати за Вашата кожа Lapothicell препорачува овој лосион да се употребува заедно со следните производи: Oil-Cut Clay Lotion → AC Daily Calming Peeling Booster → SOS Spot Serum → AC Daily Calming Moisturizer.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.