img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


Lapothicell Soothing & Pore Care Facial Mask

240 ден.

Опис

Збогувајте се со Вашите проблеми со кожата благодарение на Lapothicell Soothing &Pore Care Facial Mask/Minus Facial Mask на корејскиот бренд Lapothicell која овозможува контрола на ph балансот и нега на порите.

Оваа маска има природна био-целулозна ткаенина со кокосово желе. Таа е потопена во богата есенција која ја намалува температурата на кожата и помага активните супстанци да навлезат подлабоко во кожата. Со седумте природни состојки кои ги содржи, меѓу кои и кокосовиот плод, го контролира ph балансот, ја смирува чувствителната и иритирана кожа и го регулира количеството на себум кај мрсната кожа.

Благодарение на 4те состојки од морска трева од островот Џеџу и минералот од целастин, ги отстранува мртвите клетки и ги прочистува порите, правејќи ја кожата нежна и свиленкаста.

Се препорачува за оние кои имаат проблеми со нерамномерна и иритирана кожа со црнки, кожа со црвенило поради прегревање, како и за оние кои се во потрага по нежни, неиритирачки продукти.

Употреба:
1. Нежно избришете го лицето по миење со млака вода. За подобри резултати поминете го лицето со Lapothicell A.C Daily Calming Peeling Booster за да ги отстраните мртвите клетки.
2. Извадете ја маската од пакувањето и поставете ја на лицето.
3. По 10 до 20 минути отстранете ја ткаенината од маската и нежно масирајте за да се апсорбираат хранливите материи.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.