Ослободете се од целулитот! 40% попуст на пакет 5 третмани вакум терапија со вендузи во комбинација со електростимулации во Laser Med во вредност од 5000 ден. по цена од 2990 ден.

Цена

2990 ден.

Вредност

5000 ден.

Попуст

40%

Заштеда

2010 ден.

Преостанато време

 • ул. Методија Шаторов - Шарло бр.15/1-10, Скопје (зад Тобако 2, спроти Equilibrium)

  Одведи ме таму

  02 246 6021, 070 338 754

  laser_med@yahoo.com

Добивате

Пакет 5 третмани вакум терапија со вендузи во комбинација со електростимулации

*Третманите ги извршуваат високо образовани физиотерапевти

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.05.2021 до 31.12.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Работното време на Laser Med е од 10:00 - 20:00ч.

Опис

Целулитот не претставува само естетски проблем туку и здравствен проблем. Според последните истражувања кај 85-98% кај женската популација над 20
години, се појавува во определен степен. За појава на целулит одговорно е поткожното масно ткиво кое жените го имаат 30% повеќе од мажите. На местата типични за појава на целулитот (стомакот, бутовите, долниот дел на грбот и др. ) се наоѓаат посебни видови на масни клетки, кои имаат улога да ги таложат мастите кои со никаква диета не се отстрануваат. Сврзното ткиво кај жените е послабо отколку кај мажите и жените го имаат 20-30% помалку отколку мажите. Откриено е дека жените кај кои се јавува целулит имаат послабо развиено сврзно ткиво отколку жените кај кои не се јавува. Видлив е со голо око или со стискање на дел од кожата. Целулитот е составен од масти, токсини и вода. Целулитните промени на кожата се манифестираат како дифузни перничиња или ограничени јазли кои настанале поради вишок на масти, ослабено сврзно ткиво, пореметување во циркулацијата и размената на материите, пред се од задржување на вода во ткивата. Во почетната фаза целулитот не се приметува на прв поглед, туку само ако кожата се притисне меѓу прстите. Во следната фаза масните клетки формираат јасно видливи перничиња, а кожата станува помлитава. Во третата фаза кожата е потенка и понееластична и добива изглед на кората од портокал. Во поткожното ткиво има се повеќе јазли, кои во завршната фаза стануваат потврди и болни на допир. Кожата потполно ги губи еластичноста и здравата боја.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.