За комплетнa релаксaција! 41% попуст на Emmett техникa - терапија за релаксација на мускулите во Центар за физикална и кинезитерапија Laser Med во вредност од 1500 ден. по цена од 890 ден.

Цена

890 ден.

Вредност

1500 ден.

Попуст

41%

Заштеда

610 ден.

Купени: 3

 • ул. Методија Шаторов - Шарло бр.15/1-10, Скопје (зад Тобако 2, спроти Equilibrium)

  Одведи ме таму

  02 246 6021, 070 338 754

  laser_med@yahoo.com

Добивате

Emmett техникa - терапија за релаксација на мускули, намалување на болката и подобрување на движењата

 • Времетраење 45 минути.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.12.2019 до 10.03.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи и за мажи и за жени

Опис

Emmett техникaта е нова делотворна терапија која за прв пат се применува кај нас. Таа претставува волшебна терапија за брзо ослободување од мускулната болката и непријатноста, како и за зголемување на мобилноста и подобрување на квалитетот на животот. Еммет техника е уникатна форма на физикална терапија која вклучува примена на лесен притисок на прстите на специфични точки. 

Тоа е многу брз метод што, кога се активира, дава ефективни резултати веднаш штом се изврши корекција на мускулите (притисок врз мускулот).  Местата каде се врши притисок се т.н. точки на emmett, точки на преклопување на сензорните или рецепторните и точките на мускулите. Методот Emmett ги активира зачуваните лоши движења и/или рамнотежа, и со отстранување на нив низ работата на различни структури на централниот нервен систем, на самото место се создаваат нови модели на движење, без болка и со подобра рамнотежа - во зависност од клиничката слика и тешкотијата што ги презентира пациентот.
Покрај неговиот директен ефект врз корекцијата на мускулите, овој метод исто така има за цел да влијае на долгорочната благосостојба на пациентот преку ослободување на мускулна и фасцинална напнатост и да го стимулира лачењето на природните ендорфини. подобрувања во циркулацијата и лимфната дренажа.

Притисокот што е потребен за зајакнување на точките на Еммет не треба да биде цврст или болен. Идејата, „Нема болка, нема корист“ нема место во филозофијата на техниката Еммет. За време на третманот се користи комбинација на притисоци, со насочени терапевтски елементи што ја прават посакуваната физичка промена уникатна за секој поединец.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.