Ослободете се од целулитот! 60% попуст на вакум терапија со вендузи во комбинација со електростимулации во Центар за физикална и кинезитерапија Laser Med во вредност од 1000 ден. по цена од 399 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Ослободете се од целулитот! 60% попуст на вакум терапија со вендузи во комбинација со електростимулации во Центар за физикална и кинезитерапија Laser Med во вредност од 1000 ден. по цена од 399 ден.

Цена

399 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,000 ден.

Попуст

60%

Заштеда

601 ден.

Купени : 3

 • ул. Владимир Комаров 20/4 нас. Аеродром Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • (02)24 66 021, 070 338 754

 • laser_med@yahoo.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 20:00

Добивате

Вакум терапија со вендузи во комбинација со електростимулации


Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.04.2018 до 30.05.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Целулитот не претставува само естетски проблем туку и здравствен проблем. Според последните истражувања кај 85-98% кај женската популација над 20
години, се појавува во определен степен. За појава на целулит одговорно е поткожното масно ткиво кое жените го имаат 30% повеќе од мажите. На местата типични за појава на целулитот (стомакот, бутовите, долниот дел на грбот и др. ) се наоѓаат посебни видови на масни клетки, кои имаат улога да ги таложат мастите кои со никаква диета не се отстрануваат. Сврзното ткиво кај жените е послабо отколку кај мажите и жените го имаат 20-30% помалку отколку мажите. Откриено е дека жените кај кои се јавува целулит имаат послабо развиено сврзно ткиво отколку жените кај кои не се јавува. Видлив е со голо око или со стискање на дел од кожата. Целулитот е составен од масти, токсини и вода. Целулитните промени на кожата се манифестираат како дифузни перничиња или ограничени јазли кои настанале поради вишок на масти, ослабено сврзно ткиво, пореметување во циркулацијата и размената на материите, пред се од задржување на вода во ткивата. Во почетната фаза целулитот не се приметува на прв поглед, туку само ако кожата се притисне меѓу прстите. Во следната фаза масните клетки формираат јасно видливи перничиња, а кожата станува помлитава. Во третата фаза кожата е потенка и понееластична и добива изглед на кората од портокал. Во поткожното ткиво има се повеќе јазли, кои во завршната фаза стануваат потврди и болни на допир. Кожата потполно ги губи еластичноста и здравата боја.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ