Возбуда и дружење на STAR WARS начин! 51% попуст на Lasertag игра во Laserhunt Fun Center во вредност од 200 ден. по цена од 99 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Возбуда и дружење на STAR WARS начин! 51% попуст на Lasertag игра во Laserhunt Fun Center во вредност од 200 ден. по цена од 99 ден.

Цена

99 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

200 ден.

Попуст

51%

Заштеда

101 ден.

Купени : 275

 • Ул. Мариовска бр.1, Скопје - Кисела Вода 1000, Скопје

 • 075 218 334, 071 298 440

 • contact@laserhunt.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 15:00 - 22:00 Саб-Нед: 12:00 - 22:00

Добивате

Една Laser Tag игра за еден играч во времетраење од 20 минути

 • Обука за начин на игра
 • Lasertag опрема
 • Резултати од играта

*Играта трае 12 минути, остаткот од времето е наменето за обука, опрема и резултати

*За реализација на купонот потребни се минимум 8 играчи


Услови

 • Купонот може да се искористи од 14.04.2018 до 14.05.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација!
 • За користење на купонот за една игра потребни се минимум 8 луѓе
 • Може да се комбинираат повеќе купони за повеќе игри
 • Купоните неможат да се користат за роденденски, тим билдинг пакети односно за закуп на арената
 • Препорачлива возраст за лица над 9 години
 • Работно Време: Понеделник до Четврток: 15:00 – 22:00, Петок: 15:00 – 22:00, Сабота: 12:00 – 22:00, Недела: 12:00- 22:00

Опис

Забава и возбуда за сите возрасти!

Ласерхант Забавниот Центар е место каде инфрацрвените зраци (ласер) се видливи со помош на специјалните ефекти слично како во STAR WARS филмовите! Место каде фантазијата ја сретнува реалноста и играчите може да бидат херои од универзумот кои секогаш сакале да бидат, во безбедна околина. Напредната компјутерски контролирана ласерска игра Ви овозможува ултра забавно поминато време за сите учесници, без разлика на возраста или искуството.

Прифатете го предизвикот на возбудлививата мисија, освојте највисок број на поени, бидете прецизни и останете активни најдолго. Играта е за поединци, групи, компании, ласер таг клубови, роденденски прослави, ергенски и момински забави. Имаме 20 “ Laserforce“ елеци и фејзери во нашата пространа арена. Во првата затворена арена во Македонија со големина од 1000м2 се потрудивме секоја игра да биде извонредна, адреналинска и да овозможи предизвикувачко искуство без нанесување на болка и мамење. Laser Тag играта трае околу 20 минути, а е исполнета со забава, акција и високо адреналинско искуство каде со сигурност ќе согорите над 200 калории. Играта во Ласерхант арената нуди повеќе од само ласери и елеци. Благодарение на врвната технологија од реномираната Австралиска компанија “Laserforce“ добро позната од серијата “How I Met Your Mother“, овозможен е широк спектар на технолошки решенија кои се поставуват во внатрешната арена, а истите ја прават играта да се доживее ултра реално и забавно.

Опремата нуди голем комфор и прецизност и е изработена од материјали кои не се штетни по здравјето. Некои луѓе мислат дека играта со ласери се игра само за тагирање на другите играчи, но ова е честа заблуда, искусните Lasertag играчи знаат дека таа нуди предизвик, тактика и искуство кое не се споредува со некоја друга игра. Затоа Ласерхант Забавниот Центар изгради затворена арена во Скопје која е паметна и интерактивна, каде играчите всушност учествуваат во игра и со самата арена. Арената е опремена со најсофистицираната технологија на аудио визуелни ефекти кои даваат реалност на играта преку звучни системи и известувања за резултатите во реално време. Опремата и арената ги охрабрува играчите да играат тимски за да ги победат останатите натпреварувачи и поставените цели и мисии.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.