Најмодерен метод за трајно отстранување на несаканите влакна! До 53% попуст на еден третман на ласерска епилација по избор во Студио Ројал

Цена од

949 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2000 ден.

Попуст

53%

Заштеда

1051 ден.

Добивате

Еден третман ласерска епилација по избор

Опции на понудата:

Раце 2,500 ден. 1,189 ден.
Нозе 4,500 ден. 2,949 ден.
Интима 3,500 ден. 1,999 ден.
Пазуви 3,000 ден. 1,499 ден.
Лице 2,000 ден. 949 ден.

Услови

  • Купонот може да се искористи од 10.10.2023 до 25.12.2023
  • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Задолжителна е претходна резервација
  • Понудата е наменета за жени
  • Доколку не го посетите салонот во закажаниот термин, купонот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Ласерската епилација е најефикасен и траен начин за отстранување на несаканите влакна од сите делови на телото. Ласерот за епилација е апарат кој произведува светлина со одредени бои и бранови должини.
Со ласерската епилација целна  структура е  пигментот кој најмногу го има во влакното. Во тек на ласерската епилација,самите влакна го спроведуваат ласерскиот зрак до својот корен ,каде влакното практично се распрснува од топлината и на тој начин го оштетува својот корен. Од третман во третман ова оштетување на влакното станува се поголемо а влакното кое се појавува после епилацијата со ласер станува се потенко и посветло. Со оштетување на коренот на влакното значително се намалува и успорува неговото растење. Останатите структури на кожата ласерот не ги препознава и низ нив поминува без никакви оштетувања. Од исти причини се третираат само влакна кои имаат пигмент во себе.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.