Одмор во Геракини, Грција во Август и Септември! До 10% попуст на 7 ноќевања со појадок и вечера во хотел Coral Blue Beach, Геракини - Халкидики за термин по избор од Т.А. Атлантис

Цена од

26598 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

29450 ден.

Попуст

10%

Заштеда

2852 ден.

Купени: 2

 • Ул. Димитар Влахов бр.18 Струмица

  Одведи ме таму

  071 307 212

  info@atlantis.com.mk

Добивате

Понудата е по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера во хотел Coral Blue Beach, Геракини за термин по избор

Опции на понудата:

Double Room (04.08-11.08.2019) 29,698 ден. (479 еур)
26,598 ден. (429 еур)
Double Room (25.08-01.09.2019) 24,738 ден. (399 еур)
22,878 ден. (369 еур)
Bungalow (25.08-01.09.2019) 25,730 ден. (415 еур)
23,870 ден. (385 еур)
Family Bunk Bed (25.08-01.09.2019) 26,598 ден. (429 еур)
24,738 ден. (399 еур)
Double Room (01.09-08.09.2019) 19,778 ден. (319 еур)
19,778 ден. (319 еур)
Bungalow (01.09-08.09.2019) 20,770 ден. (335 еур)
20,770 ден. (335 еур)
Family Bunk Bed (01.09-08.09.2019) 21,638 ден. (349 еур)
21,638 ден. (349 еур)
Double Room (08.09-15.09.2019) 16,058 ден. (259 еур)
16,058 ден. (259 еур)
Bungalow(08.09-15.09.2019) 17,050 ден. (275 еур)
17,050 ден. (275 еур)
Family Bunk Bed (08.09-15.09.2019) 17,918 ден. (289 еур)
17,918 ден. (289 еур)
Double Room (15.09-22.09.2019) 14,198 ден. (229 еур)
14,198 ден. (229 еур)
Bungalow (15.09-22.09.2019) 15,190 ден. (245 еур)
15,190 ден. (245 еур)
Family Bunk Bed (15.09-22.09.2019) 16,058 ден. (259 еур)
16,058 ден. (259 еур)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.07.2019 до 15.09.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите предрезервација во агенцијата на 071 307 212
 • По купувањето на купонот потребно да се јавите во агенцијата да ја потврдите резервацијата и да потпишете договор за патување
 • Доплати:
 • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел
 • Патничко осигурување
 • Две деца до 11.99 години се сместуваат бесплатно
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 30€ на ноќ
 • Трето дете од 0-11,99 години 25€ на ноќ
 • Можност за доплата за превоз (возрасен) - 35€ од Скопје, Велес, Неготино, Удово или 40€ од Штип, Радовиш и Струмица
 • Можност за доплата за превоз (дете) - 25€ од Скопје, Велес, Неготино, Удово или 30€ од Штип, Радовиш и Струмица

Опис

Локација: Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини

Hotel - Nea Moudania,  14 km; Hotel - Gerakini, Paralia Gerakinis 2 km; Hotel - Psakoudia 7.6 km; Hotel - Metamorfosi 17.5 km; Hotel - Nikiti 24 km

Локацијата, песочната плажа, уредувањето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари. За фамилиите со мали деца. Ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”, Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас. 

Плажа: Приватна плажа, песочна. За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур.

Услуга: Полупансион (појадок и вечера).

Интернет: Бесплатно Wi - Fi на рецепција и на барот покрај плажа.

Сместување: Двокреветна соба - DoubleRoom: Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) - максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 12 години на дополнително легло;

Тип на дополнително легло: На расклопување;

Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, Wi - Fi интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата. 

Чистење на собите: 6 пати неделно; Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно;

Напомена: Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) - 5 € на ноќ - со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот. 

Хотелски содржини: 

 • Хотелскиот комплекс се простира на самата песочна плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце;
 • Главениот ресторан "Thalassa" е место каде се служат појадокот и вечерата на принцип шведска маса, со голем избор на вкусни домашни јадења и специјалитети.
 • Барот на плажа "Ammos" е преубаво место на самата плажа и под борови дрвја каде се нудат свежи сокови, сладоледи, лесно освежување, коктели и вкусна ужина;
 • Лоби бар "Blue Wave", работи 24 часа на ден и овде исто така се нудат повеќе видови на кафе, грицки, сладоледи, слатки, освежување и алкохол.

Важна напомена: При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.