12 ја следат оваа компанија


Латекс ракавици без талк (100 ракавици)

760 ден.

Шифра:

1013

Опис

Латекс ракавици кои се користат за медицинска и здравствена заштита, стоматологија, убавина, храна и лабараторија.
Ракавиците се изработени со цврст и издржлив квалитет за да ги заштитат корисниците и да ја обезбедат нивната безбедност.

 • Лесна и мека текстура
 • Супериорна удобност при носење
 • Нестерилни и за еднократна употреба
 • Добра растегливост

ДИМЕНЗИЈА:

 • Должина: 238-240 mm
 • Ширина на дланка: 105 +/- 5 mm

СОСТАВ:

 • Природна цврста гума – 95,8%
 • Сулфур – 1,0%
 • Цинк – 1,2%
 • Друго – 2,0%

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
 • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
 • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
 • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.