До 61% попуст на LED сијалица со јачина по избор од 5W, 7W, 9W, 12W или 15W + бесплатна достава

До 61% попуст на LED сијалица со јачина по избор од 5W, 7W, 9W, 12W или 15W + бесплатна достава

img

Вредност

140 ден.

Попуст

61%

Заштеда

85 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 1352

Бесплатна достава
 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

 • 070 505 099

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 08:00 - 16:00

Добивате

LED сијалица со јачина по избор:

 • 5W, цена: 140 ден. 55 ден.
 • 7W, цена: 180 ден. 70 ден.
 • 9W, цена: 200 ден. 80 ден.
 • 12W, цена: 220 ден. 90 ден.
 • 15W, цена: 240 ден. 100 ден.

Услови

 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Со оваа зделка добивате бесплатна достава низ цела Македонија во рамките на кампањата “Бесплатна Достава” или по желба можете да си го подигнете производот.
 • При комплетирање на нарачката одберете дали сакате достава или подигнување.
 • Бесплатната доставата се врши во рок од 3 до 7 работни дена.
 • Производот може да го подигнете од ул. Качанички пат бб (до Шате керамика)​ од понеделник до петок од 08:00 до 16:00ч
 • Производот може да го подигнете еден ден по купувањето после 12:00 часот.

Опис

Карактеристики на производот:

 • Голема светлосна ефикасност
 • 8000 часови животен век
 • Волтажа: 170V - 240V
 • Најдобра ефикасност од 220V - 240V
 • Енергетска класа: A
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

tomi

Ве молам пишете колку лумени се светилките, покрај вати. И на колку келвини светат?

Член на Grouper од: 03-01-2011

Grouper

Lumens to watts table Lumens Incandescent light bulb (watts) Fluorecent / LED (watts) 600 lm 40 W 10 W 900 lm 60 W 15 W 1125 lm 75 W 18.75 W 1500 lm 100 W 25 W

Член на Grouper од: 24-06-2010

ristob

dali grloto na ovie led svetilki e standardno ili so tesno grlo se? garancija imaat nekakva ili?

Член на Grouper од: 12-11-2012

biljanaadmin

@ristob Сијалиците се со стандардно грло и истите немаат гаранција.

Член на Grouper од: 09-02-2015

Marko11

Значи, не одговоривте во еден дел на првиот коментар: - со колку К (келвин) има распоживи светилки. Јас барам меко светло (до 3.000 К)

Член на Grouper од: 21-03-2014

ViktorZlatkovski

Податоците за лумените на светилките не ви се приближно точни, 12W-ните светат со јачина 350 лумени, т.е. ви требаат 2 такви за да постигнете некои 700 лумени или 60 ватна конвенционална светилка. Имам 11W светилка со декларирани 880 лумени што свети повеќе од ваши 2х12w заедно. Ко за малер порачав 4 од кои едната не ни работи па сега треба да чекам и да биде заменета, катастрофа продукт.

Член на Grouper од: 26-03-2013
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ