Early booking во Лефкада, Агиос Никитас за Септември! 7 ноќевања за сместување и термин по избор во Villa Margarita + опција за автобуски превоз

РАСПРОДАДЕНО

Early booking во Лефкада, Агиос Никитас за Септември! 7 ноќевања за сместување и термин по избор во Villa Margarita + опција за автобуски превоз

Цена

6,510 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

7,626 ден.

Попуст

15%

Заштеда

1,116 ден.

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува 7 ноќевањa во сместување и термин по избор, во Villa Margarita - Агиос Никитас, Лефкада

Соба за 2 лица

 • Термин (01.09-08.09.2018), цена: 14 260 ден. 12 152 ден.
 • Термин (08.09-15.09.2018), цена: 11 904 ден. 10 168 ден.
 • Термин (15.09-22.09.2018), цена: 9548 ден. 8122 ден.
 • Термин (22.09-29.09.2018), цена: 7626 ден. 6510 ден.

Студио за 2 лица

 • Термин (01.09-08.09.2018), цена: 15 252 ден. 13 020 ден.
 • Термин (08.09-15.09.2018), цена: 12 710 ден. 10 850 ден.
 • Термин (15.09-22.09.2018), цена: 10 168 ден. 8680 ден.
 • Термин (22.09-29.09.2018), цена: 8184 ден. 7006 ден.

Апартман за 4 лица

 • Термин (01.09-08.09.2018), цена: 20 584 ден. 17 546 ден.
 • Термин (08.09-15.09.2018), цена: 17 174 ден. 14 632 ден.
 • Термин (15.09-22.09.2018), цена: 13 764 ден. 11 718 ден.
 • Термин (22.09-29.09.2018), цена: 10 974 ден. 9362 ден.

Доплати:

Превоз за возрасен:

 • Термин 01.09-08.09.2018, цена: 3100 ден.
 • Термин 08.09-15.09.2018, цена: 1860 ден.
 • Термин 15.09-22.09.2018, цена: 1240 ден.
 • Термин 22.09-29.09.2018, цена: 1240 ден.

Превоз за дете:

 • Термин 01.09-08.09.2018, цена: 2232 ден.
 • Термин 08.09-15.09.2018, цена: 1364 ден.
 • Термин 15.09-22.09.2018, цена: 930 ден.
 • Термин 22.09-29.09.2018, цена: 930 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.09.2018 до 29.09.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите предрезервација во агенцијата
 • По купувањето на купонот потребно да се јавите во агенцијата да ја потврдите резервацијата
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
 • Цените се дадени по соба за 7 ноќевања БЕЗ вклучен автобуски превоз.
 • Доплати:
 • Превоз за возрасен за термин 01.09-08.09.2018, цена: 3100 ден.
 • Превоз за возрасен за термин 08.09-15.09.2018, цена: 1860 ден.
 • Превоз за возрасен за термин 15.09-22.09.2018, цена: 1240 ден.
 • Превоз за возрасен за термин 22.09-29.09.2018, цена: 1240 ден.
 • Превоз за дете за термин 01.09-08.09.2018, цена: 2232 ден.
 • Превоз за дете за термин 08.09-15.09.2018, цена: 1364 ден.
 • Превоз за дете за термин 15.09-22.09.2018, цена: 930 ден.
 • Превоз за дете за термин 22.09-29.09.2018, цена: 930 ден.
 • За употреба на клима уред (каде што е достапен) се доплаќа директно во вилата
 • За турисичка такса се доплаќа од 0,5 - 1 еур. на ден директно во вилата
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат

Опис

Villa Margaritа е еден од малкуте на број објекти, кои служат за сместување на туристи во живописното градче Агиос Никитас. Овој објект за сместување, кој е специфичен по својата градба, како впрочем и самиот рељеф на местото, оддамна се наоѓа на туристичката карта на Лефкада. Објектот Маргаритa, располага со двокреветни соби за сместување (без кујна), а некои од нив имаат и помошни легла. За оние пак кои сакаат поголем комфорт, во состав на објектот се наоѓа и еден апартман која располага со кујна. Сместувањето во убавите соби, опремени со сопствен тоалет, ТВ, клима и балкон, е одличен избор доколку ја искористите можноста за обезбедување и на поволната исхрана во блиската таверна-ресторан. Локалната кујна е навистина незаборавна. 

Лефкада

Нашето најголемо "јонско откритие", веќе неколку години се осликува во островот Лефкада. Барањето соодветни зборови за да се опише убавината на скриениот јонски архипелаг станува залудна работа, по само неколку дена престој на него.  Опкружувањето на природата која врз него и неговата околина се поиграла, правејќи чудесни комбинации помеѓу прекрасното море и зеленото копно, ја плени уметничката душа кај секој нејзин посетител. Сината лагуна со својата тврдина, морските спрудови кои се поигруваат со гледката кон него, островот го прават сосема специфичен. ака близок, а сепак сокриен од патиштата на копното. Градот Лефкас кој иако не е пристаниште, со илјадниците бели едра на прекрасните едрилици, надалеку е познат како една од најголемите природни марини во Средозамјето. онскиот брег со скриените плажи е вистинскиот магнет кој во последните години го вброи во самиот врв на светските дестинации за одмор. Сурфинг центарот во јужниот дел на Лефкада, како и можноста за “екстремен” сурфинг со падобран на северниот дел од островото, го вбројуваат во самиот врв на атрактивните дестинации. Неговиот најпознат туристички бисер на источната страна од островото е градчето Нидри, а пак на западната страна кон отвореното море - живописното гратче Агиос Никитас.

Агиос Никитас

Агиос Никитас е едно од најпознатите места на островот Лефкада. Изградено во близина на прекрасната плажа, ова некогашно рибарско селце, денес е вистинскиот магнет за најпребирливите туристи. Неговата локација, која е на само неколку километри до најпознатите егзотични плажи, со кои изобилува западната страна од островото, последните години на македонскиот пазар му го обезбеди епитетот на најбарано место за престој. Љубителите на природата, синото море и прекрасните плажи, во Агиос Никитас, сосема сигурно ќе го пронајдат вистинскиот спој на уникатната природа на Лефкада и совремниот туризам, одлично вклопен во традиционалните вредности на архитектурата и локалните специјалитети. Едноставно, престојот во Аг.Никитас е приказна која треба да се доживее.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.