Остани здрав! 40% попуст на лекарски уверенија според потреби по избор од ПЗУ Лукс Медикус во вредност од 1300 ден. по цена од 780 ден.

img

Цена

780 ден.

Вредност

1300 ден.

Попуст

40%

Заштеда

520 ден.

Купени: 10

 • ул. Козле бр. 88/4 (спроти Макпетрол бензиска, Козле)

  Одведи ме таму

  078 882 223, 078 447 088, 078 848 860

  [email protected]

Добивате

Лекарски уверенија според потреби по избор

Услови

 • Купонот може да се искористи од 27.04.2021 до 30.06.2022
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење) Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна претходна резервација

Опис

Издавање на лекарски уверенија според вашите потреби: за вработување, лекарска и адвокатска комора за издавање секакаков вид на лиценци итн.
Уверението се издава по извршување на следните испитувања:

 • Анамнезија
 • Антропомерски мерења (висина, тежина, Body Massive Index)
 • Клинички преглед (тирометрија, ЕКГ, аудиометрија, испитување на вид за блиску и далеку, аускултација на бели дробови, кардиоваскуларен систем, пулс, крвен притисок, аускултација на срце)
 • Испитување на локомоторен систем
 • Испитување на нервен систем - невролошки и психолошки статус
 • Лабараторија - крвни анализи
 • Мислење на Д-р специјалист по медицина на труд
 • Проверка на вашата здравствена состојба и уверение. 

ПЗУ Лукс Медикус издава и лекарски уверенија за визи и престој во странство за кои се доплаќа одредена
сума во зависност од испитувањата коишто ги бара државата за која се вадат уверенијата.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

yasminska

Дали може со купонот да се добие лекарско уверение за возачка дозвола Б категорија?

Член на Grouper од: 28-11-2019

anastasija

Здраво, Ве информираме дека ова уверение не може да биде издадено како потврда за полагање за возачка дозвола.

Член на Grouper од: 15-01-2020
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.