Одмор во Лептокарија во Мај и Јуни! 7 ноќевања за сместување по избор во Villa Erato + опција за автобуски превоз

РАСПРОДАДЕНО

Одмор во Лептокарија во Мај и Јуни! 7 ноќевања за сместување по избор во Villa Erato + опција за автобуски превоз

Цена

5,208 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

5,208 ден.

Попуст

0%

Заштеда

0 ден.

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

7 ноќевања за термин по избор во Villa Erato, Лептокарија (Пиерија) + опција автобуски превоз

Студио за 3 лица

 • Термин (20.05-27.05.2018), цена: 5208 ден. 
 • Термин (27.05-03.06.2018), цена: 6510 ден. 
 • Термин (03.06-10.06.2018), цена: 8122 ден.

Апартман за 4 лица

 • Термин (20.05-27.05.2018), цена: 7254 ден. 
 • Термин (27.05-03.06.2018), цена: 9052 ден. 
 • Термин (03.06-10.06.2018), цена: 11 284 ден. 

Доплати:

 • Превоз за дете (под 12 год.), цена: 1550 ден.
 • Превоз за возрасен, цена: 2170 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.05.2018 до 10.06.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите предрезервација во агенцијата
 • По купувањето на купонот потребно да се јавите во агенцијата да ја потврдите резервацијата
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
 • Сите доплати се прават со купување на купон од соодветната опција
 • Цените се дадени по лице за 7 ноќевања БЕЗ вклучен автобуски превоз.
 • Доплати:
 • Превоз за дете (под 12 год.), цена: 1550 ден.
 • Превоз за возрасен, цена: 2170 ден.
 • Задолжително патничко осигурување
 • За употреба на клима уред - доплата во објектот
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • Ограничени количини!

Опис

Villa Erato

Villa Erato се наоѓа на главната улица, која завршува пред градската плажа и шеталиштето во Лептокарија. Лоцирана на само педесетина метри од песочната плажа и непосредно до сите движења во овој дел од градот, за многумина гости ќе претставува најдобар избор за одмор. Во својот состав, овој објект вбројува дваесетина студија и апартмани за сместување на гостите, сите опремени со квалитетен мебел, мини кујна, тоалет, клима уред (со доплата во објектот) и сопствен балкон или тераса. Мал дел од двокреветните студиа, кои имаат помал тоалет или немаат балкон, се специфицирани во табелата како (1/2eco за 2 лица).

Пиерија

Под планината Олимп, која според митологијата била домот на боговите, се протега регионот - Пиерија. Богат со многу природни убавини, археолошки ископини, остатоци од многуте цивилизации кои поминале низ него, овој регион самиот за себе го потврдува епитетот дека е “земја на боговите”. Доклоку сте размислувале да комбинирате одмор покрај море, со можност за рекреирање и уживање во планинската опкруженост, регионот Пиерија е вистинскиот избор за Вас! Широките плажи кои се простираат во должина повеќе од 70 километри, се вистински пример за чиста природна убавина. Златниот песок и рамниот предел ве водат до синото море, а наоколу ве опкружуваат листопадни и борови шуми. Главниот град на областа е Катерини, кој лежи помеѓу рамнината на Пиерија и подножјето кое се издига кон планината Олимп. Најпознати туристички места се веќе добро познатите: Паралија, Олимпик Бич, Лептокарија и Неи Пори.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.