Дестинација Македонија! Вкусете ги традиционални рецепти во Лесново (25.09-30.10.2019)! До 41% попуст на традиционално јадење по избор: лесновско грне, мешана скара, зелник или палачинка со лесновски мед во Ресторан Лесновска Куќа

Цена од

59 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

100 ден.

Попуст

41%

Заштеда

41 ден.

Купени: 16

 • Lesnovska Kukja, Lesnovo, North Macedonia

  Одведи ме таму

  070 735 351

Добивате

Опции на понудата:

Лесновско грне 250 ден. (4 еур)
149 ден. (2 еур)
Мешана скара за 4 лица 600 ден. (10 еур)
299 ден. (5 еур)
Зелник за 5-6 лица 1,200 ден. (19 еур)
699 ден. (11 еур)
Палачинка со лесновски мед 100 ден. (2 еур)
59 ден. (1 еур)

*Mешаната скара за 4 лица содржи: лесновска плескавица, ражнич, увијач и ребро

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.09.2019 до 20.11.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Ресторанот работи само за викенди (сабота и недела)
 • Задолжителна е претходна резервација

 

Опис

Ресторан Лесновска Куќа

Ресторан Лесновска Куќа познат по вкусните традиционални рецепти се наоѓа во село Лесново во близина на Пробиштип.
Лесново е планинско село, сместено од десната страна на Злетовска Река, на надморска височина од 890 м. Селото се наоѓа на југозападната страна од Осоговските Планини и е единствената населба во Македонија којашто лежи во јасно сочуван фосилен вулкански кратер, познат и како „Лесновски Кратер“. Низ средишниот дел на кратерот и низ самото село, во правец североисток-југозапад, тече малата Лесновска Река, која ја пресекува западната рамка на кратерот. Релјефот е последица на силна вулканска активност, која е дел од најраспространата и најпозната вулканска област во Македонија, позната во герморфологијата како „кратовско–злетовска вулканска област“. 

Лесново е едно од најстарите села во Македонија. Неговата историја е неделива од постоењето на Лесновскиот манастир. Показател за староста на селото се и бројните сочувани траги во неговиот атар, како што се пештерните цркви и пештерните испосници.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.