7 ја следат оваа компанија


- 7%

Ласерски принтер Lexmark B2236dw

4900 ден.

4560 ден.

Шифра:

pr.lex.b2236dw

Опис

Ласерски принтер Lexmark B2236dw Laser printer monochrome 36ppm Dupex A4 Wi-Fi 18M0110

Print Technology Monochrome Laser 

 • Workgroup Size Small Workgroup
 • Display 2-line All Points Addressable (APA) monochrome LCD display
 • Media Sizes Supported A6, Oficio, 7 3/4 Envelope, 9 Envelope, JIS-B5, A4, Legal, A5, Letter, B5 Envelope, Statement, C5 Envelope, Executive, Universal, DL Envelope, Folio, 10 Envelope
 • Included Paper Handling Integrated Duplex, Single-Sheet Manual Feed, 150-Sheet Output Bin, 250-Sheet Input
 • Standard Ports 802.11b/g/n Wireless, USB 2.0 Specification Hi-Speed Certified (Type B), Ethernet 10/100BaseTX (RJ-45)

 
Printing

 • Print Speed Black: 36 ppm (Letter)
 • Print Speed Duplex Black: 18 spm (Letter)
 • Time to First Page As fast as: 7.9 seconds
 • Print Resolution Black: 2400 Image Quality, 300 x 300 dpi, 600 x 600 dpi, 1200 Image Quality
 • Duplex 2-sided: Integrated Duplex
 • Printable Area 0.2 inches of the top, bottom, right and left edges (within)

 
Paper Handling

 • Media Types Supported Paper Labels, Card Stock, Plain Paper, Envelopes, Refer to the Paper & Specialty Media Guide
 • Number of Paper Inputs 
 • Standard: 2
 • Maximum: 2
 • Paper Input Capacity Standard: 251 pages 
 • Paper Output Capacity Standard: 150 pages 
 • Maximum Monthly Duty Cycle 30000 pages per month

 
Hardware

 • Processor Speed Dual Core, 1.0 GHz
 • Memory Standard: 256 MB

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1500 денари
 • Време потребно за достава: 3-8 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на телефоните: 075 305 965 ; 389 2 3092 958 ; 389 2 3092995
 • Види ја продавницата на "Mojtoner.mk" овде
 • Исклучок од бесплатната испорака за нарачки над 1500 денари, претставуваат нарачки кои содржат хартија (поради големата тежина), како и одредени видови ИТ опрема (поради волуменот или специфичните технички карактеристики).
 • Во такви случаи, МОЈТОНЕР.МК се обврзува да обезбеди најповолна понуда до купувачот. Во овој случај доставата ја плаќа купувачот при доставувањето.
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Mojtoner.mk"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Mojtoner.mk / Аполо

Mojtoner.mk е специјализирана интернет продавница на АПОЛО ДООЕЛ Скопје, за продажба на оригинални и компатибилни тонери, кертриџи, рибони и сите други потрошни принтерски материјали.

Од дома, од работа или во движење, Mojtoner.mk Ви нуди удобно, сигурно и лесно купување на голем асортиман производи.

Во нашето портфолио ќе најдете најголем избор на оригинални и компатибилни тонери, кертриџи и други потрошни принтерски материјали, принтери, друга ИТ опрема, услуги на сервис и изнајмување на принтери.

Погледнете ги и останатите производи кои Ви се достапни.

МАРБО

Марбо претставува колекција за 100% природна нега на косата.
Препаратите се направени од 100% чисти билни екстракти кои имаат моќно дејство и многу брзи и видливи резултати.
Поддржани од дерматолозите, производите Марбо се присутни веќе 30 години во EX – YU, сега и во Македонија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.