За моментално видливи и ревитализирачки резултати! До 50% попуст на третман + масажа за лице во Halo Beauty - Центар за убавина и здравје

Цена

300 ден.

Вредност

600 ден.

Попуст

50%

Заштеда

300 ден.

Купени: 4

Услови

 • Купонот може да се искористи од 06.11.2019 до 30.11.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи за жени
 • Доколку не го посетите салонот во закажаниот термин, купонот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Опуштете се во пријатниот амбиент во нашиот центар додека за вашата убавина се грижи стручен тим за подобро изгледате и подобро се чувствувате.

Нашата цел е да ве испратиме со широка насмевка!

Центар за убавина и здравје HaloBeauty располага со солени соби во кои сите sидови се обложени со сол.Ние ви нудиме престој во солена соба кој позитивно делува на вашето здравје и убавина.Како и солена соба за масажи. Срцето на солените соби е Halomed халогенераторот  кој е еден од водечките брендови на халогенератори во светот.

Наш партнер е и козметичката куќа Etre Belle кој го диктира стандардот за истражување за нега на кожата. Засновани на иновативни активни состојки со индивидуални приспособени третмани кои се создадени да донесат максимални совршени резултати за секој тип на кожа.

Ги нудиме и Аqva Detox пакети од америчкиот бренд CellSpa. Спа маникир и педикир со ароматерапија и како финиш на убави негувани нокти е гелот и лакови од америчкиот бренд O.P.I.

Препуштете се на тимот од експерти за обликување на вашето тело во Центарот за убавина и здравје Halo Beauty Ве очекува професионална услуга и љубезен персонал кој ќе ве пречека со раширени раце за да ги задоволи и надмине вашите очекувања. Нашата цел е да ве испратиме со широка насмевка!

Во посебни понуди за вас ќе ги издвоиме:

ДЕРМАРОЛЕР ( МЕЗОРОЛЕР ) ТЕРАПИЈА

Реакцијата на кожата од микротраумите е таква што создава колаген и еластин од прв степен кој се врзува за веќе постоечкиот (стариот) колаген, од трет степен. Кожата станува подебела, затегната, здрава и подмладена.

Колагено – индукционата терапија
успешно може да се користи за:

Подмлaдување
Отстранување на лузни создадени после изгореници, сипаници, хируршки интервенции
Отстранување на целулит
Отстранување на стрии
Депигментација на кожа
Старечки пеги
Длабоки и плитки брчки (околу очи, усни)
Отстранување на акни
Терапија на сува кожа (перутање)
Затегнување на кожа
Третирање на скалпот на главата (третман против опаѓање)
Предности на колагено-индукционата терапија се: одсуство на болка, нема несакани дејства, брзо заздравување, контролирана длабочина на продирање, поголема стимулација на ткивото, неинванзивна метода (без крварење и лузни), можат да се третитаат сите типови на кожа и сите делови на телото, не предизвикува фотосензитивност, резултатите се видливи веќе после неколку дена.
Мезотерапија со дерма ролер е супер комбинација за решавање на повеќе типови на кожни проблеми како сува кожа, стрии , дамки, брчки


ДЕРМАРОЛЕР ( МЕЗОРОЛЕР ) ТЕРАПИЈА

Дермаролерот со своите микроиглички прави најнежни микроубоди во површниот слој на кожата провоцирајќи процес на заздравување на раничките кој предизвикува стимулација на продукција на колаген, еластин и нови, здрави клетки кои ги пополнуваат вдлабнатите лузни од акни и брчките на кожата.

Секој извршен третман ја стимулира колаген продукцијата со што се измазнуваат брчките и лузните како еден вид на мини-инстант фејслифтинг.

Се препорачуваат минимум 6 третмани кои се изведуваат еднаш месечно.

ИНДИКАЦИИ:

Провоцирање на продукција на колаген кај:

- одржување на цврстина и оптегнатост на кожата

- измазнување на лузни од акни

- одстранување на стрии

- измазнување на груба нерамна кожа

-зголемување на ресорпција на секој нанесен продукт на кожата (алтернативна мезотерапија)

-за стопирање на опаѓање на косата и повторно оживување на растот на влакната.
Хијалурон - делување и резултат од употребата -

Се препорачува за сите типови на кожа, а посебно за дехидрирана кожа, без тонус, кожа после 25-та година на која и недостасува влага. ПОРАДИ НИСКА МОЛЕКУЛАРНА МАСА ИМА СПОСОБНОСТ ИНТЕЗИВНО ДА ПЕНЕТРИРА ВО ПОДЛАБОКИТЕ СЛОЕВИ НА КОЖАТА. После апликацијата на ампулата видливо се зголемува хидратацијата и еластичноста на кожата која на изглед е позатегната, посвежа и подмладена.

Колаген - делување и резултат од употребата -

Ампулата содржи дехидрирана микросфера на морскиот колаген кој во допир со влага го зголемува својот волумен 10 пати, ги пополнува линиите на борите и ја измазнува површината на кожата. Се користи за нега на зрела кожа после 30-та година за кожа без тонус. Ефектот на лифтингот е видлив веднаш, кожата е измазнета и смалена е појава на брчки. Кожата е со подобар тонус, затегната е и младешки свежа.

Phytodon - со дејство на подмладување.

Лесно се апсорбира во кожата, го подобрува тонусот, го смалува отекувањето на ткивото и ја поттикнува регенерацијата. Ја подобрува микроциркулацијата на ткивата, го враќа капиларниот проток и го подобрува метаболизмот. Се користи за спречување на создавање капиларна мреза (росацеа). Одлицен ефект при лечење на поткожни чиреви и маститиси.

Хербамин - делува противвоспалително и има антисептичко дејсво.

Го нормализира протокот на капиларна крв. Придонесува за нормализација на водата и минералниот метаболизам. Го успорува процесот на стареење на кожата. Ја подобрува еластичноста. Поради својата мала молекуларна структура лесно и брзо продира во кожата, ја овлажнува и ги елиминира старосните промени. Ја подобрува еластичноста, правејќи ја мазна и свиленкаста и ја поттикнува обновата на станиците. Одржува рамнотежа на водата и стареењето, ги смалува брчките и го подобрува тенот.

Мумитон - ја враќа убавината на кожата од лицето, вратот и телото.

Ја зајакнува косата и го подобрува нејзиниот раст. Одличен е за смалување на стрии и целулит. Со мумитон се успорува процесот на стареење. Шилајитот има способност за подобрување и обнова на станиците. Поради подобрување на протокот на крв делува на подмладувањето. Ги намалува акните и ја чисти кожата. Делува противотровно, противвоспалително, антимикробно како аналгетик и ја тонифицира кожата.

Нова BIO NATURAL колекција од познатиот бренд Etre Belle 

- 100% вегански
- Со драгоцени био екстракти
- Сертифицирани со интернационални прифатени природни состојки и етикети
- Дерматолошки тестирани

Уникатната комбинација од најновата микро-алги технологија со брокула, пченка, ротквица, морков, цвекло и рузмарин кои нудат природна ефикасност како ниеден друг природен производ.

Внесете нова димензија за нега на вашата кожа!

Tретман со витамини А+Е+Ц:

Tретман со витамини А+Е+Ц.Витамините се хранливи состојки кои ги пласираат елементите до хранливите материи кои неиспорачуваат енергија.Тие му се потребни на човековото тело за оржување на неговата виталност и способност.

Првиот витамин беше откриен и развиен пред само 100 год.Се повеќе истажувања во козметичката индустрија се базираат на витамини.Тие ја заштитуваат кожата од надворешните влијанија ја регенерираат и и даваат виталност.

Кога телото има зголемена потреба од витамини?

-загадување на животната средина

-физички и психички замор

-стрес

-неправилна исхрана

-бременост доење

-болест

-пушење/пиење

Особено витаминот А ги активира клетките на кожата повторно да растат.на тој начин кожата може да даде отпор на надворешните штетни влијанија.Витаминот А го забавува процесот на стареење на кожата, дејстуваат против формирањето на брчкии ги намалуваат првите знаци на стареење.Ја активира клеточната делба обновувајќи ги на тој начин површинските слоеви на кожата побрзо.

Третман на лице со хијалуронска киселина: 

 • Хијалуронска киселина од трета димензија
 • Ефективна алтернатива за инјектирање под површината на брчките.
 • Интензивното сончање, водата, горештините и ветерот ја оптоваруваат кожата: таа станува сува и лушпеста. 
 • Овие негативни влианија на животната средина како и зголемувањето на возраста, се фактори кои ја намалуваат содржината на хијалуронска киселина во сврзното ткиво.
 • Последиците од тоа се губење на затегнатоста, спласнато ткиво и интензивно формирање на брчки.
 • Користите го системот на hyaluronic3 -активна супстанца. Мулти талентирана хијалонска киселина во комбинација со непосредно зацврстување Лифтинг-активни супстанци за поцврста младешка кожа.

Ваша предност:

 • hyaluronic3 (поддржува - измазнува - затегнува)
 • веднаш - и долгорочен - Лифтинг - Ефект
 • целосен Фаце - Лифтинг без хируршки зафат

Клиентките го заслужуваат најдоброто за својата кожа
Бидете подготвени ова лето

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.