Kажете им збогум на брчките! 63% попуст на лифтинг третман на лице со Цаци апарат во салон за убавина Сандра Ексклузив во вредност од 800 ден. по цена од 300 ден.

Цена

300 ден.

Вредност

800 ден.

Попуст

63%

Заштеда

500 ден.

Купени: 2

 • бул. Авној бр 72 (кај поранешна слаткарница Стела)

  Одведи ме таму

  02 2443 911, 02 2442 166

 • ул. Св. Кирил и Методиј 14/5 Скопје

  Одведи ме таму

  02 3211 594

Добивате

Еден лифтинг третман на лице со Цаци апарат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.08.2019 до 15.09.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на телeфон
 • Купонот можете го искористите на локацијата во Центар и Аеродром (позади поранешна Стела)

Опис

Фази на третманот:

 • Лифтинг (пеглање на лице со Цаци апарат)
 • Нанесување на тоник за хидратација
 • Масажа на лицето и деколтето
 • Хранлива маска според тип на кожа
 • Завршен лифтинг крем

Водата е главна компонента на човечкото тело (околу 70%) и сите витални функции: респирација, апсорпција и транспорт на хранливи материи и елиминација на отпадните материи, како и многу други функции зависат од неа. Учествува во формирањето на ткивата и помага за одржување на константна телесна температура. Всушност, животот не би постоел без вода.

Кожата е најголем орган во телото и затоа од правилната хидратација зависи одржувањето на функциите и нејзината кондиција. Делува како физичка бариера која нѐ заштитува од надворешните влијанија (загадувања, сонце, детергенти...). И токму поради тоа прва и ги чувствува симптомите на дехидратацијата.

Пасивни и активни начини на хидратација

Пасивна хидратација се остварува со состојки кои формираат оклузивна бариера на хидролипидниот слој на кожата, која го спречува испарувањето на водата и на тој начин ја спречува дехидратацијата.

Во случај на активна хидратација, субстанците нанесени на кожата имаат и рекуперативна функција, јаврзуваат влагата и се нарекуваат хигроскопно актвини супстанци.

Козметичко фризерското студио „САНДРА ЕКСЛУЗИВ“ со своето 15 годишно искуство постои на 2 локации (Аеродром и Центар) и нуди широка палета на услуги за убавина за сечии потреби: нега на коса, козметички услуги за нега на лице, услуги за нега на тело и слабеење и многу други.

Од фризерски услуги нуди: шишање, фенирање, обликување, шатирање, нијансирање, фарбање, регенерација и обновување на вашата коса.

Козметичките услуги ја опфаќаат негата на вашето лице со најразлични третмани, пеглање на брчки, подигање на мускулатурата, лечење на акнозна кожа, ревиратизација со познати светски препарати и апарати („Цаци“ и „Радиофреквенција“).

Од палетата услуги за нега на тело Сандра Ексклузив нуди: депилација, маникир, педикир, масажи за релаксација и третмани за слабеење со најсовремена апаратура.  

За компанијата

Козметичко фризерското студио „Сандра Ексклузив“ со над 20 годишно искуство постои на 3 локации (Аеродром, Центар и Капиштец) Ви нуди широка палета на услуги за убавина за сечии потреби: нега на коса, козметички услуги за нега на лице, услуги за нега на тело и слабеење и многу други.

Од фризерски услуги нуди: шишање, фенирање, обликување, шатирање, нијансирање, фарбање, регенерација и обновување на вашата коса.

Козметичките услуги ја опфаќаат негата на вашето лице со најразлични третмани, пеглање на брчки, подигање на мускулатурата, лечење на акнозна кожа, ревиратизација со познати светски препарати и апарати („Цаци“ и „Радиофреквенција“).

Од палетата услуги за нега на тело Сандра Ексклузив нуди: депилација, маникир, педикир, масажи за релаксација и третмани за слабеење со најсовремена апаратура.  

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.