2 ја следат оваа компанија


Ликопен + Витамин Е МОЌЕН ПРИРОДЕН АНТИОКСИДАНС

473 ден.

Опис

Се препорачува за:

 • Заштита на кожата од предвремено стареење + Ликопен спаѓа во групата на каротеноиди,  ја штити кожата од предвремено стареење предизвикано од изложеност на штетните сончеви зраци и фактори од загадената околина. Поседува силен капацитет за врзување на слободни радикали, двојно поголем од β- каротен и 10 пати поголем од Витамин Е.
 • Заштита на кардиоваскуларниот систем + Помага во намалување на крвниот притисок при блага хипертензија, ја зголемува артериската флексибилност и го регулира нивото на холестерол во крвта. Ликопенот ги штити артериите и поволно делува и на работата на срцето.
 • Подобрување на имунитетот 
 • Поволно влијае врз машката репродуктивна способност и работата на простатата

СОСТАВ        

1 вегетаријанска капсула содржи:

Екстракт од домат 300 mg (содржи минимум 15 mg природен ликопен)

Витамин Е 10 mg


ДОЗИРАЊЕ      

Над 18 години 1 капсула на ден после јадење.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.