12 ја следат оваа компанија


Lion Kids +D (90 таблети)

641 ден.

Шифра:

CV0129

Опис

Мултивитамини за деца Lion Kids + D е вкусен мултивитамински и минерален комплекс за жвакање, збогатен со витамин Д. Таблетките се во форма на животни, создадени специјално за деца. Не содржат шеќер и ксилитол. Дозирање: за деца, 1-3 таблети за жвакање дневно или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 90 СОСТАВ: 1500 И.Е. Бета каротен, 7 И.Е. Витамин Е, 0.5 мг Витамин Б, 10.6 мг Витамин Б2, 1 мцг Витамин Д, 7 мг Ниацинамид, 3 мг Пантонтенска киселина, 0.7 мг Витамин Б6 (пиридоксин), 35 мцг Биотин, 100 мцг Фолна киселина, 1.6 мг Инозитол, 1 мцг Витамин Б12, 3 мг Витамин Ц, 10 мг Калциум, 10 мг Фосфор, 10 мцг Јод, 3 мг Железo, 5 мг Магнезиум, 70 мцг Бакар, 2 мг Цинк, 100 мцг Манган, 2 мг Калиум, 10 мцг Селен, 5 мцг Хром Производител: Calivita International

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
  • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
  • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
  • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.