96% попуст на оnline курс за Full Makeup LIPS Masterclass + сертификат од Institute of Beauty & Makeup во вредност од 17 874 ден. (288 €) по цена од 643 ден. (10 €)

Цена

643 ден.

Вредност

17856 ден.

Попуст

96%

Заштеда

17213 ден.

Преостанато време

 • 35/37 Ludgate Hill, London, EC4M 7JN

  Одведи ме таму

  02039238705

  [email protected]

Добивате

Online курс за Full Makeup LIPS Masterclass + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.03.2021 до 31.10.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и започнете со учење
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

Discover the secrets to the perfect pout and learn how to accentuate your client’s lips with stunning everyday and glamorous looks. This step-by-step training course for beauty professionals will equip you with the skills to become a qualified makeup artist in no time. 

In this Full Makeup Lips Masterclass, you will learn how to create plump-looking, beautifully shaped lips using a range of professional techniques and tools. Our experienced tutor will take you through the steps to moisturising, lining, shading and defining, as well as the retouching process and hygiene best practices.

Through this course, you will be able to work with lips of all shapes and sizes, highlighting their best features and meeting the needs and tastes of your clients to keep them coming back for more treatments. Gain up-to-date industry skills and enrol in this practical training course today!

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.