97% попуст на online курс за Coding for Kids + сертификат од Live Online Academy во вредност од 20 770 ден. (335 eur) по цена од 558 ден. (9 eur)

Вредност

20770 ден.

Попуст

97%

Заштеда

20212 ден.

Преостанато време

Добивате

Coding for Kids online курс + сертификат за успешно завршен курс

 • 8 лекции
 • Времетраење на курсот: 1 месец
 • Интензитет на часовите: 3 часа неделно
 • Пристап до Live Webinars
 • Бонус Q&A сесии
 • 5 тестирања
 • Пристап до снимени материјали

* Погледнете ја целосната програма на курсот ТУКА

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.05.2019 до 01.08.2019
 • За да започнете со курсот ​пристапете до курсот ТУКА и одете на копчето "REDEEM VOUCHER" - пополнете ги податоците и во полето Coupon/Voucher Code внесете го КУПОН КОДОТ
 • Едно лице може да купи максимум 1 купон
 • Пожелно е да го искористите купонот веднаш по купувањето за да си обезбедите место на Live Lessons
 • Доколку го искористите купонот во рок од 48 часа од купувањето, ќе добиете Free Bonus Starter Pack кога ќе се регистрирате и ќе го проследите првиот вебинар
 • ​Курсот се изведува онлајн на англиски јазик
 • По комплетирање на курсот добивате диплома/сертификат во дигитатлна форма (eDiploma)
 • За акредитиран сертификат/диплома и финален тест се доплаќа во комапнијата
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации во врска со курсот, обратете се на support@liveonlineacademy.com
Grouper & Mastercard акција на подароци!
Купувај било кои зделки со Mastercard картичка и освој подарок!
Дознај повеќе тука!

Опис

Кодирањето значи многу денес! Со огромната заинтересираност за изучување на кодирањето сметаме дека е многу важно да се направи достапно и примамливо за децата низ светот.

Со започнувањето со кодирање на помали години го отвара вашето размислување кон креативно решавање на проблеми и претставува само начин на кој можете да се изразите.

Децата може да уживаат во овие часови во живо што ќе резултира со нивно креирање на игра за разрешување на забавни слагалици и да учат како да програмираат во истов реме.

Лекции кои ги опфаќа курсот:

 • Кодирање од почеток
 • Контроли на кодирање
 • Drawing Patterns
 • Изработка на нашата прва игра
 • Додавање на звук
 • Пауза за квиз
 • Создавање на непријател
 • Ремикс на нашиот лавиринг

Повеќе информации за курсот можете да најдете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.