99% попуст на online курс за Music + сертификат од Live Online Academy во вредност од 20 770 ден. (335 eur) по цена од 310 ден. (5€)

Вредност

20770 ден.

Попуст

99%

Заштеда

20460 ден.

Добивате

Оnline курс за Music+ сертификат за успешно завршен курс

 • 8 лекции
 • Времетраење на курсот: 1 месец
 • Интензитет на часовите: 3 часа неделно
 • Пристап до Live Webinars
 • Бонус Q&A session
 • 5 тестови
 • Пристап до снимени материјали

* Погледнете ја целосната програма на курсот ТУКА

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.05.2019 до 31.10.2019
 • За да започнете со курсот ​пристапете до курсот ТУКА или одете на копчето "REDEEM VOUCHER" - пополнете ги податоците и во полето Coupon/Voucher Code внесете го КУПОН КОДОТ
 • Едно лице може да купи максимум 1 купон
 • Пожелно е да го искористите купонот веднаш по купувањето за да си обезбедите место на Live Lessons
 • Доколку го искористите купонот во рок од 48 часа од купувањето, ќе добиете Free Bonus Starter Pack кога ќе се регистрирате и ќе го проследите првиот вебинар
 • ​Курсот се изведува онлајн на англиски јазик
 • По комплетирање на курсот добивате диплома/сертификат во дигитатлна форма (eDiploma)
 • За акредитиран сертификат/диплома и финален тест се доплаќа во комапнијата
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации во врска со курсот, обратете се на support@liveonlineacademy.com

Опис

Музиката е насекаде околу нас, во филмовите кои ги гледаме, игрите кои ги играме, нашите телефони, арени, клубови, нашиот дом. Многу тешко е да се најде некој кој не сака музика или не ужива во музика. Многу луѓе учат како да свират сами, додека друѓи посетуваат музички часови.

Во овој курс ќе ги научите основните вешнити потребни за разбирање на музиката и теоретската основа на западната музика, без разлика дали тоа е класика, поп, блуз, метал или некој друг вид на музика. Ќе научите како да ја читате и пишувате музиката како и соодветно да ја анализирате.

Овој курс се фокусира на учење преку практика, што значи дека сето она што ќе го научите, преку практични примери ќе ви биде покажано како се иведува за да и вие подоцна можете да го направите истото. Ќе ви бидат објаснети теоретските концепти преку голем број на примери, кои вие истовремено ќе можете да ги слушате, а од друга страна ќе научите и одредени музички техники кои можат да се употребат кога се свири на различни музички инструменти.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.