New Year, New You! 98% попуст на online курс за Music од "Live Online Academy" во вредност од 24 490 ден. (395 eur) по цена од 496 ден. (8 eur)

РАСПРОДАДЕНО

New Year, New You! 98% попуст на online курс за Music од "Live Online Academy" во вредност од 24 490 ден. (395 eur) по цена од 496 ден. (8 eur)

Цена

496 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

24,490 ден.

Попуст

98%

Заштеда

23,994 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 1

Добивате

Онлајн курс за Music

 • 8 лекции
 • Времетраење на курсот: 1 месец
 • Интензитет на часовите: 3 часа неделно
 • 5 тестирања
 • Пристап до Live Webinars
 • Пристап до снимени материјали

* Погледнете ја целосната програма на курсот ТУКА
* Погледнете го деталниот распоред ТУКА

Предности при изучување на курсот:

 • Часови во живо спроведени од професионалци со целосно - интерактивни Q&A сесии
 • Изучувајте брз основа на својата динамика со пристап до снимки од часовите во живо, во случај да пропуштите час
 • Курсевите се избрани од Bloomberg Business, CNBC, and International Business Times

*Регистрирајте се во првите 48 часа и ќе добиете бесплатен бонус пакет заедно со вашиот курс кога ќе го следите првиот webinar.


Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.12.2016 до 18.02.2017
 • За да започнете со курсот ​пристапете до курсот ТУКА и одете на копчето "REDEEM VOUCHER" - пополнете ги податоците и во полето Coupon/Voucher Code внесете го КУПОН КОДОТ
 • ​Курсот се изведува онлајн, на англиски јазик.​
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.​
 • Содржината од курсот е достапна во времетраење од 6 недели од почетокот на курсот
 • Live курсевите имаат по 8 модули

Опис

Музиката е насекаде околу нас, во филмовите кои ги гледаме, игрите кои ги играме, нашите телефони, арени, клубови, нашиот дом. Многу тешко е да се најде некој кој не сака музика или не ужива во музика. Многу луѓе учат како да свират сами, додека друѓи посетуваат музички часови.

Во овој курс ќе ги научите основните вешнити потребни за разбирање на музиката и теоретската основа на западната музика, без разлика дали тоа е класика, поп, блуз, метал или некој друг вид на музика. Ќе научите како да ја читате и пишувате музиката како и соодветно да ја анализирате.

Овој курс се фокусира на учење преку практика, што значи дека сето она што ќе го научите, преку практични примери ќе ви биде покажано како се иведува за да и вие подоцна можете да го направите истото. Ќе ви бидат објаснети теоретските концепти преку голем број на примери, кои вие истовремено ќе можете да ги слушате, а од друга страна ќе научите и одредени музички техники кои можат да се употребат кога се свири на различни музички инструменти.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ