1 ја следи оваа компанија


Антиалергиска анатомска перница

1299 ден.

999 ден.

Опис

Димензии

 • 70х50х17

Материјал:

 • Навлака изработена од Tencel™
 • Селектирано екстра меко пенасто полнење со мемори пена

Зошто да ја одберете Lutex Deluxe перницата?

 • Tencel™ Lyocell влакната се добиваат од суровината дрво (расте на сертифицирани и контролирани површини за одгледување), според строгите упатства на политиката за дрво и пулпа. Tencel е едно од ретките влакна произведени во Европа. Природните влакна се произведуваат во затворен производствен процес. Во тој процес, пулпата се претвора во целулозни влакна со високо ниво на ефикасност на ресурсите и ниско еколошко влијание.
 • Поради мазната површина на влакната, Tencel™ Lyocell ја апсорбира влагата многу поефикасно од памукот. Ова ја поддржува природната терморегулација на телото и и дава на кожата чувство на свежина.
 • Tencel™ ги задржува своите својства дури и при високи температури и има лесен, пријатен и разладен ефект.
 • Tencel™ Lyocell влакната ја апсорбираат влагата многу посилно од, на пример, полиестерските и другите синтетички влакна - поради нивното одлично справување со влага. Како резултат на тоа, има многу помалку влага на површината на влакната за бактериите да растат.    
 • Tencel™ Lyocell влакната се исклучително неповолна средина за раст на бактериите и затоа се многу похигиенски од синтетичките влакна. Затоа, Lyocell е особено популарен кај луѓето со невродерматитис и иритации на кожата.
 • Поради способноста да ја апсорбираат влагата, Tencel™ Lyocell влакната се без електростатско полнење. Во нормални атмосферски услови, нема електростатско полнење во споредба со синтетичките материјали. Електростатското полнење собрано во текот на денот се троши при контакт и повеќе не може да се акумулира преку ноќ.
 • Поради овие својства, убедени сме дека Tencel е вистинскиот избор за нашите перници.

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.