Уживајте на термалните бањи во Лутраки (02.10 - 31.01.2019) 40% попуст за две ноќевања со појадок за двајца во Hotel Almopia 3* во вредност од 5880 ден. по цена од 3500 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Уживајте на термалните бањи во Лутраки (02.10 - 31.01.2019) 40% попуст за две ноќевања со појадок за двајца во Hotel Almopia 3* во вредност од 5880 ден. по цена од 3500 ден.

Цена

3,500 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

5,880 ден.

Попуст

40%

Заштеда

2,380 ден.

Купени : 22

 • Loutraki Loutraki, Greece (Ελλάς), 20300

 • 0030 6937 634 974

 • almopia1@yahoo.gr

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е за две лица во Hotel Almopia 3* - Лутраки

 • две ноќевања со појадок
 • бесплатен Wi-Fi интернет
 • бесплатно кафе во текот на целиот ден
 • бесплатен паркинг

Услови

 • Купонот може да се искористи од 02.10.2018 до 31.01.2019
 • Купонот може да се искористи во работни денови и викенди. 
 • Пред купување на купонот информирајте се во хотелот за слободни соби. Сите резервации се во зависност од достапноста, затоа ви препорачуваме да си резервирате на време. (резервацијата можете да ја направите и на Македонски јазик)
 • Потребна е навремена резервација бидејќи 20те соби за двајца ќе бидат приоритетно чувани за да ги задоволат потребите за саканите дати на купувачите на Grouper.
 • Предрезервацијата на собата, пред купување на купонот, трае неколку часа.
 • По купувањето на ваучерот потребно е да се испрати  на е-маил almopia1@yahoo.gr со цел да се потврди резервацијата
 • За дете до 5 години е бесплатно.
 • За дете од 5 до 12 години се доплаќа 7 EUR за по ноќевање со појадок со дополнителен кревет во собата.
 • За трето возрасно лице се доплаќа 10 евра по ноќевање со појадок во хотелот.
 • Доплата за дополнително ноќевање 30 eur (директно во хотелот)
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинрате за повеќе дневен престој!
 • Потребно е да го прикажете испечатен купонот по пристигнувањето во хотелот.
 • За да откажете или промените резервација контактирајте го хотелот најмалку 3 денa однапред.
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.
 • Превозот не е вклучен во понудата.

Опис

Хотелот "ALMOPIA" лоциран во северниот дел на Грција, во местото Лутраки, одалечено само 100 км од градот Солун. Хотелот ги нуди сите удобности потребни за да поминете убав и релаксиран одмор, а е лоциран во подножјето на планинските предели, кои изобилуваат со природни убавини и бујна вегетација, опкружен е со голем број манастири, потоци и многубројни места совршени за прошетка и планинско пешачење.

Во близина на хотелот се наоѓа и прочуената бања "Лутраки“ која што располага со природна изворска термална вода со лековити својства, која е и една од најпродаваните флаширани изворски води во цела Грција, позната како „Лутра“.

Базените и водопадите се наоѓаат на само 2км од хотелот. Големиот базен зафаќа површина од 25м ширина и 50м должина, а помалиот е длабок само 1м и долг 10м, широк 30м и е совршен за сите возрасни групи.

Хотел Алмoпиа располага со повеќе хотелски соби, од кои секоја е опремана со бања, ладилник и телевизор, а во состав на хотелот има и простор за релаксација и забава со билјард и сл.

Посетете го ова живописно место кое изобилува со прекрасна природа и многубројни природни водопади кои ќе го направат вашиот престој незаборавен! Уживајте во бањите со термална вода со кои изобилува Лутраки - вистински бисер на природата!

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.