Нова Година во Лутраки (30.12.2017-01.01.2018)! Тридневен аранжман од 2 ноќевања во апартман (А категорија) + вклучен автобуски превоз по цена од 6758 ден. (109 еур)

РАСПРОДАДЕНО

Нова Година во Лутраки (30.12.2017-01.01.2018)! Тридневен аранжман од 2 ноќевања во апартман (А категорија) + вклучен автобуски превоз по цена од 6758 ден. (109 еур)

Цена

6,758 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Купени : 11

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Превоз со високотуристички автобус на дадените дестинации
 • Сместување во апартмани со услуга ноќевање
 • Свечена Новогодишна вечера со богато мени и програма
 • Професионален туристички придружник од агенцијата,
 • Организација и реализација на патувањето

Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.12.2017 до 01.02.2018
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во агенцијата за да се информирате за слободни места и да направите резервација.
 • По купување на купонот потребно е да потпишете договор за патување.
 • Сместувањето е во апартмани (А категорија) кои се опремени со парно греење, сопствено купатило, ТВ и кујна
 • Во цената не е вклучено:
 • Патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци
 • За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот, односно до 03.04.2018 година
 • За реализација на аранжманот се потребни минимум пријавени 25 патника

Опис

1 ДЕН (30.12.2016 – сабота) Македонија - Солун - Лутраки

Тргнување од Скопје и патување кон Грција со попатни паузи и пасошки и царински формалности на македонско-грчката граница. Организиран шопинг во Солун и слободно време за прошетка во центарот. Поаѓање кон Лутраки. Сместување во апартмани (А категорија) кои се опремени со парно греење, сопствено купатило, ТВ и кујна. Слободно време за прошетки и уживање во прекрасната природа на Лутраки. Ноќевање.

2 ДЕН (31.12.2017 - недела) Лутраки

Посета на минералните бањи, можност за уживање во топлите минерални води на отворените и затворените базени. Слободно време. Вечерта организирана Новогодишна вечера во најпознатиот ресторан во цела област „KALOFAGAS” кај газда Митре, недалеку познат по приготвувањето на јагнешки специјалитети под вршник. Ноќевање.

3 ДЕН (01.01.2018 - понеделник) Лутраки - Воден - Скопје

Во договореното време поаѓање за Воден. Пристигнување во Воден - градот на водопадите и прекрасните градини познати во цела Грција. Најголемиот водопад познат под името Керанос паѓа од 70 м висина. Слободно време за разглед на паркот и водопадите, како и за гиро и фрапе во некој од многуте реасторани. Во попладневните часови враќање во Македонија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.